Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > NORCECA: Trenerzy przed rozpoczęciem mistrzostw

NORCECA: Trenerzy przed rozpoczęciem mistrzostw

fot. archiwum

W portorykańskim Mayagüez osiem drużyn rywalizować będzie o mistrzostwo strefy NORCECA. Podczas turnieju będzie można wywalczyć prawo gry w Pucharze Świata. Niektóre ekipy stawiają sobie przed turniejem nieco inne cele.

Glenn Hoag (trener reprezentacji Kanady): – Oczywiście to dla nas bardzo ważny turniej, ponieważ można wywalczyć w nim prawo gry w Pucharze Świata w Japonii i wywalczyć kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Dlatego też w sierpniu przygotowywaliśmy się solidnie i mamy nadzieję zagrać tutaj jak najlepiej.

Cesar Salas (trener Kostaryki): – Po latach nieobecności w turnieju o mistrzostwo NORCECA, nasz zespół to kombinacja weteranów i młodych zawodników. Mamy nadzieję zbierać doświadczenie i dobrze się zaprezentować.

Orlando Samuels (trener reprezentacji Kuby): – Poziom tego turnieju jest zawsze wysoki. Zawodnicy mają szansę pokazać na co ich stać i wywalczyć kwalifikację do Pucharu Świata. Nie ciąży na nas presja i zobaczymy co nam przyniesie przyszłość.Jorge Azair (trener reprezentacji Meksyku): – Jak zwykle NORCECA to region o wysokim poziomie sportowym. Naszym celem jest zakwalifikowanie się do Pucharu Świata, ale zdajemy sobie sprawę, że będzie to niezwykle trudne. Te mistrzostwa to dla nas też przygotowanie do Pan American i chcemy się pokazać z jak najlepszej strony.

Carlos Cardona (trener reprezentacji Portoryko): – Naszym celem jest powtórzenie rezultatu z 2009 roku i zdobycie co najmniej brązowego medalu. To bez wątpienia trudny turniej bo uważam, że zagrają tutaj trzy mocniejsze od nas drużyny – Kuba, USA i Kanada.

Kendell Charlery (trener St. Lucia): – To nasz pierwszy występ w turnieju NORCECA, więc jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy tutaj być i grać przeciwko najlepszym drużynom regionu. To będzie dla nas okazja żeby zobaczyć gdzie jesteśmy i nad czym musimy popracować przed kolejnymi turniejami.

Gideon Dickson (trener reprezentacji Trynidadu i Tobago): – Oczekuję, że mój zespół będzie każdego dnia walczył i zaskoczy silniejszych rywali. Wiemy, że poziom turnieju jest wysoki i dla nas będzie to pierwszy krok aby być regularnym uczestnikiem tych zawodów.

Alan Knipe (trener reprezentacji USA): – Nie możemy doczekać się rywalizacji. To kwalifikacja do Pucharu Świata i każdy zespół będzie chciał się dobrze zaprezentować. Dla nas to bardzo ważne, żeby kontynuować budowę drużyny i dobrą dyspozycję, którą pokazaliśmy podczas Ligi Światowej.

źródło: inf. własna, norceca.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved