Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Niespodzianki w Częstochowie

Niespodzianki w Częstochowie

fot. archiwum

Podczas niedzielnego popołudnia w świętym mieście odbyła się oficjalna prezentacja drużyny Tytan AZS Częstochowa. W trakcie ogłaszania składu nie zabrało niespodzianek. Do zespołu dołączył Damian Dacewicz, który przejąć ma rolę drugiego trenera.

Prezentacja rozpoczęła się od przypomnienia wszystkich wielkich sukcesów zespołu spod Jasnej Góry. Zaraz po tym ogłoszony został konkurs na maskotkę klubową, która w sezonie 2011/2012 będzie zagrzewać zawodników do walki. W końcu przedstawiona została cała drużyna, w której jak co roku pojawiło się wiele nowych nazwisk. Przede wszystkim w nadchodzącym sezonie Michała Mieszko Gogola zastąpią dwie osoby – Damian Dacewicz obejmie funkcję drugiego trenera, statystykiem zostanie zaś Karol Rędzioch, który z drużyną z Częstochowy współpracował już pod koniec poprzedniego sezonu. Kolejną niespodzianką dla kibiców było zapewne przekwalifikowanie Miłosza Hebdy na pozycję przyjmującego. W ten sposób były atakujący tuż obok Krzysztofa Gierczyńskiego, Dawida Murka oraz Michała Kaczyńskiego został czwartym zawodnikiem Tytana na tej pozycji.

Z częstochowskim klubem ponownie związał się Damian Dacewicz, który nie ukrywał, że mimo wszystko wolałby jeszcze odgrywać w zespole rolę zawodnika. – Będę częścią nowej drużyny, która w tym sezonie, miejmy nadzieję, grać będzie na jak najwyższym poziomie i włączy się do walki o najcenniejsze trofea. Kibice na pewno pamiętają mnie bardziej z boiska, kiedy grałem jeszcze na pozycji środkowego. Obecnie wracam do Częstochowy w innej roli, chociaż nie ukrywam, że chciałbym jeszcze kiedyś zagrać dla AZS-u na środku siatki. Teraz wkracza już młodsze pokolenie zawodników, którzy będą walczyli o punkty, a ja w nowej roli będę pomagał im w jak najlepszej grze – powiedział Dacewicz i dodał: – Moją kandydaturę na to stanowisko najbardziej wspierał Marek Kardoš, bo chciał mieć wsparcie w osobie doświadczonego siatkarskim stażem człowieka.

Kilka słów od siebie dorzucił także kapitan zespołu, Dawid Murek, który nie ukrywał, że drużynę czeka ciężka praca i trudny sezon. – Na pewno będzie to bardzo ciężki okres, bo liga z sezonu na sezon jest coraz silniejsza. Będzie naprawdę trudno zdobyć wysokie miejsce, chociaż jesteśmy zespołem, który zawsze walczy do końca i próbuje zawsze zdobyć najwyższe trofeum. Mamy bardzo młody zespół i jesteśmy jedyną drużyną w PlusLidze, która nie zawiera zawodnika z zagranicy. Bardzo ważne jest to, że polityka klubu od wielu lat pozwala na rozwijanie się młodym siatkarzom.



Rąbka tajemnicy uchylił prezes częstochowskiego AZS-u, Konrad Pakosz, który zdradził, że klub poszukuje jeszcze jednego zawodnika na pozycję przyjmującego. – Przed nami trudny i wymagający sezon. W zespole jest kilku nowych młodych zawodników, jest wiele siatkarzy trwale związanych z Częstochową, bo tutaj się urodzili i tutaj się wychowali. Chcemy, żeby w najbliższym czasie kadra zespołu została wzbogacona jeszcze jednym zawodnikiem z Częstochowy – powiedział Pakosz i dodał: – Sezon 2011/2012 będzie ostatnim rozgrywanym w hali Polonia, ponieważ najprawdopodobniej później przeniesiemy się do nowego obiektu, w którym mam nadzieję będziemy godnie reprezentować miasto.

Skład Tytana AZS Częstochowa na dzień dzisiejszy:

I trener: Marek Kardoš

II trener: Damian Dacewicz

Statystyk: Karol Rędzioch

Trener odnowy: Zbigniew Sznober

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Jakub Oczko

Atakujący: Bartosz Janeczek, Michał Kamiński, Kamil Lewiński

Przyjmujący: Dawid Murek, Krzysztof Gierczyński, Michał Kaczyński, Miłosz Hebda

Środkowi: Łukasz Wiśniewski, Wojciech Sobala, Adrian Hunek

Libero: Adrian Stańczak, Jakub Bik

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved