Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kubiak: Intensywnie trenujemy i brakuje nam świeżości

Michał Kubiak: Intensywnie trenujemy i brakuje nam świeżości

fot. archiwum

W zakończonym wczoraj w Katowicach IX Memoriale Huberta Wagnera, Polacy ponieśli trzy porażki. - Nie przywiązujemy wielkiej wagi do tych wyników - mówi Michał Kubiak, który w ostatnim meczu z Rosjanami zdobył 13 punktów.

Chcielibyśmy, żeby osądzano nas dopiero po dużych imprezach, a nie za to jak gramy w meczach sparingowych – opowiada w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" Michał Kubiak.Intensywnie trenujemy i brakuje nam świeżości. Są zawodnicy, którzy przy takich obciążeniach jakoś sobie radzą, ale większość z nas jest po prostu zajechana. Nie przywiązujemy wielkiej wagi do tych wyników – usprawiedliwia komplet porażek w katowickim turnieju.

Kubiak był najlepiej punktującym siatkarzem reprezentacji Polski w meczu z Rosjanami, ale w pojedynku przeciwko Włochom przytrafił mu się moment bardzo słabej gry. W trzecim secie zepsuł aż siedem kolejnych akcji. – Lepiej, że taki kryzys zdarzył mi się w meczu towarzyskim, bo jest czas na wyciągnięcie wniosków. Obejrzę wideo, zobaczę co zrobiłem źle i mam nadzieję, że podczas mistrzostw Europy uniknę takich dołków.

Z punktu widzenia informacji, jakie pojawiają się co jakiś czas, nadal nie wiadomo, gdzie Michał Kubiak zagra w nadchodzącym sezonie ligowym. Zarówno Jastrzębski Węgiel, jak i AZS Politechnika Warszawska opublikowały składy z zawodnikiem w swoich kadrach. Warszawianie poinformowali nawet, że Kubiak będzie występować na parkiecie z numerem 13. – Wydałem w tej sprawie oświadczenie, z którego jasno wynika, że nic nie łączy mnie już z Politechniką i jestem zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla. Więcej na ten temat nie będę rozmawiał – wyjaśnia sam zainteresowany.* więcej w "Przeglądzie Sportowym"

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved