Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Maria Antonelli i Talita z brązem, Juliana/Larissa złote

WT Haga: Maria Antonelli i Talita z brązem, Juliana/Larissa złote

W meczu decydującym o brązowym medalu turnieju WT w Hadze Brazylijki Maria Antonelli i Talita pokonały chiński duet Xue/Zhang Xi w dwóch setach. Jeszcze dzisiaj o złoty medal zagrały Juliana i Larissa , które gładko pokonały Amerykanki May/Treanor-Walsh.

W pierwszym meczu półfinałowym, rozstawione z numerem trzecim reprezentantki USA May-Treanor/Walsh pokonały w tie-breaku siatkarki z Brazylii Talitę i Antonelli i po 44 minutach walki awansowały do wielkiego finału turnieju w Hadze. Pierwszy set spotkania pewnie padł łupem zawodniczek z Ameryki Północnej, które nie pozostawiły złudzeń rywalkom, kto był lepszy, wygrywając inauguracyjną odsłonę pojedynku 21:14. Brazylijki, które nie zaznały jeszcze na tym turnieju smaku porażki, szybko zapomniały o porażce w premierowej odsłonie spotkania i po zaciętej końcówce rozstrzygnęły drugiego seta na swoją korzyść, wygrywając 21:19. W tie-breaku do swojej dobrej gry z pierwszej partii powróciły May-Treanor i Walsh, które starały się kontrolować to co dzieje się na boisku, wygrywając pewnie decydującą odsłonę meczu 15:10, co zapewniło tym samy parze ze Stanów Zjednoczonych udział w wielkim finale turnieju w Holandii.

W drugim półfinałowym spotkaniu nie zawiodły główne faworytki do zwycięstwa w całym turnieju w Hadze. Rozstawiona z numerem pierwszym brazylijska para Juliana/Larissa pokonała w dwóch setach po 32 minutach walki chiński duet Xue/Zhang Xi i awansowała do finału. Reprezentantkom Chin pozostała walka o najniższy stopień podium. Pierwszy set spotkania wskazywał, że kibice będą świadkami niezwykle zaciętego widowiska. Obydwie pary zaciekle walczyły o każdą piłkę, ale nerwową końcówkę rozstrzygnęły na swoją stronę Brazylijki, które wygrały seta 21:19 i objęły prowadzenie w meczu 1:0. Podłamane przegraniem premierowej odsłony meczu Xue i Zhang Xi nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z lepiej dysponowanymi tego dnia przeciwniczkami i w efekcie przegrały wysoko drugą partię spotkania 14:21 i cały mecz 0:2.

półfinały:
Talita/Antonelli BRA [4] – May-Treanor/Walsh USA [3] 1:2

(14:21, 21:19, 10:15)
Xue/Zhang Xi CHN [2] – Larissa/Juliana BRA [1] 0:2
(19:21, 14:21)

Zaskakująco zakończyło się spotkanie o brązowy medal turnieju World Tour w Hadze kobiet. O ile samo zwycięstwo pary z Brazylii Talita/Antonelli nad duetem z Chin Xue/Zhang Xi nie jest wielką sensacją o tyle rozmiar tego zwycięstwa jest już dużą niespodzianką. Siatkarki z Ameryki Południowej bez żadnych problemów uporały się z rywalkami, wygrywając w dwóch krótkich setach po 26 minutach walki. Już pierwszy set dzisiejszego spotkania pokazał, że to reprezentantki Canarinhos szybciej otrząsnęły się po porażce w półfinale, gładko wygrywając premierową odsłonę spotkania 21:11. Wydawało się, że Chinki będą jeszcze w stanie podnieść rzuconą rękawicę i powalczyć w drugim secie spotkania. Nic bardziej mylnego. W drugiej partii meczu Talita i Antonelli zaprezentowały się z jeszcze lepszej strony, wygrywając bardzo wysoko drugą odsłonę spotkania 21:10 i cały mecz 2:0, stając tym samym na najniższym stopniu podium turnieju w Hadze.

mecz o III miejsce:
Talita/Antonelli BRA [4] – Xue/Zhang Xi CHN [2] 2:0

(21:11, 21:10)

Nie było niespodzianki w finałowym meczu turnieju World Tour kobiet w Hadze. Rozstawione z najwyższym numerem, Brazylijki Larissa i Juliana w dwóch krótkich setach po 33 minutach walki pokonały parę ze Stanów Zjednoczonych May-Treanor/Walsh i zdobyły złote medale turnieju w Holandii. Siatkarki z Ameryki Północnej muszą tym razem zadowolić się srebrnymi krążkami. Już pierwszy set spotkania finałowego pokazał, że niżej rozstawionym siatkarkom z USA będzie bardzo trudno sprawić w pojedynku o najwyższy stopień podium niespodziankę. Brazylijki starały się kontrolować to co dzieje się na boisku i wygrały inauguracyjną odsłonę spotkania 21:17. Podłamane takim obrotem sprawy May-Treanor i Walsh nie potrafiły w drugiej partii pojedynku zatrzymać lepiej dysponowanych tego dnia siatkarek z Ameryki Południowej i w efekcie przegrały również drugiego seta, tym razem 15:21 i cały mecz 0:2.