Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Brąz dla Semenow/Koszkarew, Ricardo i Cunha ze złotem

WT Haga: Brąz dla Semenow/Koszkarew, Ricardo i Cunha ze złotem

Rosyjski duet Semenow / Koszkarew zdobył brązowy medal turnieju World Tour, który odbywa się w Hadze. W tzw. małym finale pokonali czeską parę Benes / Kubala. W walce o złoto Ricardo i Cunha pokonali parę z Holandii.

W pierwszym meczu półfinałowym holenderska para Nummerdor/Schuil rozstawiona z numerem 8. bez większych problemów w dwóch setach po 35 minutach walki pokonała duet z Czech Benes/Kubala i awansowała do wielkiego finału turnieju w Hadze. Inauguracyjna odsłona spotkania pewnie padła łupem pogromców w trzeciej rundzie Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla, którzy od początku spotkania starali się narzucić rywalom swój styl gry, wygrywając ostatecznie pierwszą partię meczu 21:15. Nasi południowi sąsiedzi nie chcieli jednak tak łatwo poddawać się i w drugim secie zaciekle walczyli o każdą piłkę. Holendrzy pokazali jednak, że nie przez przypadek awansowali w tym turnieju do półfinału i zaciętą końcówkę drugiej odsłony meczu rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając 21:19 i cały mecz 2:0.

W drugim półfinale po trzysetowym, ale niezbyt zaciętym pojedynku tryumfowali zawodnicy z Brazylii Cunha/Ricardo rozstawieni w turnieju z numerem 2., którzy pokonali duet z Rosji Semenov/Koshkarev i po 48 minutach walki awansowali do finału turnieju w Holandii. Początek spotkania nie wskazywał jednak, że takie rozwiązanie jest możliwe. Zawodnicy z Europy dość pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść inauguracyjną partię meczu, wygrywając 21:17 i obejmując prowadzenie 1:0. Cunha i Ricardo szybko puścili jednak w niepamięć pierwszą odsłonę spotkania i w drugiej partii narzucili rywalom swój rytm gry, wygrywając 21:15. Tie-break to już absolutna dominacja duetu z Ameryki Południowej, który nie pozostawił złudzeń rywalom kto jest lepszy w dzisiejszym spotkaniu, odnosząc zwycięstwo w trzeciej partii 15:8 i całym meczu 2:1.

półfinały:
Nummerdor/Schuil NED [8] – Benes/Kubala CZE [6] 2:0
(21:15, 21:19)
Cunha/Ricardo BRA [2] – Semenov/Koshkarev RUS [5] 2:1
(17:21, 21:15, 15:8)

W meczu o najniższy stopień podium po dość zaciętym pojedynku lepsi okazali się siatkarze z Rosji Semenov/Koshkarev, pokonując w dwóch setach duet z Czech Benes/Kubala i zdobywając tym samym po 39 minutach walki brązowe medale turnieju w Hadze. Pierwszy set spotkania to zacięta walka o każdy centymetr boiska. Obydwie pary szybko zapomniały o porażce w meczach półfinałowych i bardzo zmobilizowane przystąpiły do spotkania o najniższy stopień podium. W końcówce premierowej odsłony spotkania lepiej zaprezentowali się Rosjanie i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w secie 21:18. Benes i Kubala nie zamierzali jednak tak łatwo spasować i próbowali doprowadzić do tie-breaka. Po raz kolejny jednak w tym spotkaniu końcówkę seta lepiej rozegrali rywale, którzy wygrali drugą odsłonę meczu 21:19 i całe spotkanie 2:0, zajmując tym samym trzecie miejsce turnieju w Holandii.

mecz o III miejsce:
Benes P./Kubala CZE [6] –  Semenow/Koszkarew RUS [5] 0:2

(18:21, 19:21)

W meczu o złoty medal turnieju World Tour w Hadze po trzysetowym pojedynku lepszy okazał się duet z Brazylii Cunha/Ricardo, który pokonał parę z Holandii Nummerdor/Schuil rozstawioną w turnieju z numerem 8. Pierwszy set spotkania ułożył się jednak po myśli zawodników z Europy, którzy podbudowani dotarciem aż do finału turnieju, którego są gospodarzami dość pewnie wygrali premierową odsłonę spotkania 21:15 i objęli prowadzenie w meczu 1:0. Siatkarze Canarinhos szybko jednak puścili w niepamięć poprzednią partię spotkania i zabrali się do odrabiania strat, już na początku drugiej partii pojedynku wypracowując sobie kilku punktową przewagę. Holendrzy próbowali odrabiać straty, ale ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwników, przegrywając tę odsłonę meczu 18:21. Tie-break to już absolutna dominacja siatkarzy z Ameryki Południowej, którzy nie pozostawili złudzeń rywalom kto jest lepszy w dzisiejszym spotkaniu, pewnie wygrywając decydującą odsłonę meczu 15:8 i całe spotkanie 2:1.