Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Tomaso Totolo: Włosi robią postępy

Tomaso Totolo: Włosi robią postępy

fot. archiwum

Sobotnie spotkanie Polaków z Włochami oglądał w katowickim Spodku Tomaso Totolo - trener AZS Olsztyn. Szkoleniowiec zachwyca się grą reprezentacji swojego kraju i typuje ją, obok Rosji, do grona faworytów zbliżających się wielkimi krokami ME.

Co pan sądzi o poziomie Memoriału Huberta Jerzego Wagnera?

Tomaso Totolo: – Podczas przygotowań do mistrzostw, takich jak Euro, jest to normalne, gdy ogląda się takie mecze. Zdarzają się spotkania bardzo dobre i bardzo złe. Choćby mecze reprezentacji Czech, która wczoraj grała bardzo dobrze, a w sobotę bardzo źle. Rosjanie w sobotę wręcz zniszczyli Czechów. Myślę, że to jest normalne, bowiem już niedługo rozpoczną się mistrzostwa Europy. Teraz jest ostatni czas na wykonanie niezbędnej pracy i znalezienie optymalnego składu i gry przed tak dużą imprezą. Po prostu zdarzają się wahania w grze.

To jest prawdopodobnie ostatni taki turniej przed mistrzostwami dla tych drużyn.Tak. Myślę, że to bardzo dobry test. Oglądam zespoły, które starają się robić wszystko jak najlepiej, aby znaleźć optymalny system gry. Czasami są problemy, ale czasami jest naprawdę dobrze. To ważny turniej. Jestem szczęśliwy, że reprezentacja Włoch gra w Polsce, ponieważ dawno tutaj nie przyjeżdżali.

Piątkowa wygrana z Rosją przez Włochów dla wielu obserwatorów była sporym zaskoczeniem. Była to duża niespodzianka. W końcu Rosjanie to zwycięzcy niedawnej Ligi Światowej.

– Tak, to była niespodzianka. Tak jak powiedziałem wcześniej, w tym momencie Włosi robią postępy. Moim zdaniem to był naprawdę dobry mecz, Włosi grali bardzo dobrze. Nie tylko pierwsza szóstka, ale i zmiennicy. Myślę, że zobaczymy interesujące mistrzostwa Europy w wykonaniu Włochów i innych ekip.

Jak ocenia pan Polaków w starciu z Italią?

– Polski zespół zagrał inny mecz w sobotę, niż w piątek. Znacznie lepszy.

Coraz więcej trenerów i już także zawodników przyjeżdża do Polski. W nowym sezonie w PlusLidze zagra Michał Łasko. Jest pan i Lorenzo Bernardi, a wcześniej był Roberto Santilli. Polska liga przyciąga jak magnes, jest tak mocna?

– Tak, to dobrze. Ja jestem tutaj, ponieważ wiem, że wiele innych lig spogląda na waszą. Poziom zespołów jest naprawdę duży, organizacja również. Atmosfera w halach jest wspaniała – chyba jedyna taka na świecie na ten moment. Jestem szczęśliwy, że włoscy trenerzy i zawodnicy tu przybywają. To oznacza, że oni wierzą, iż jest to naprawdę dobre miejsce do uprawiania siatkówki.

* rozmawiał Paweł Sala
* więcej w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved