Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Siatkarki Danii w kolejnej rundzie kwalifikacji olimpijskich

Siatkarki Danii w kolejnej rundzie kwalifikacji olimpijskich

fot. archiwum

Żeńska reprezentacja Danii po zwycięstwie oraz porażce z Bośnią i Hercegowiną, oraz wygraniu złotego seta, awansowała do kolejnej rundy europejskich kwalifikacji olimpijskich. Dunki zagrają w jednym z trzech turniejów prekwalifikacyjnych.

Federacje Danii oraz Bośni i Hercegowiny doszły do wniosku, że zasadne będzie rozegranie meczu i rewanżu w jednym kraju dzień po dniu. By zaoszczędzić kosztów oba zespoły spotkały się w rundzie eliminacyjnej europejskich kwalifikacji olimpijskich w duńskim Holte.

W pierwszym meczu triumfowały gospodynie, które pokonały rywalki 3:1. Bośniaczki po zwycięstwie w pierwszym secie w trzech kolejnych musiały uznać wyższość podopiecznych trenera Svena Brixa. Sobotnie zwycięstwo optymistycznie nastawiło reprezentantki Danii przed rewanżem. Jednak niedzielny mecz rozpoczął się wyśmienicie dla zespołu gości. Bośniaczki wygrały dwa pierwsze sety, jednak w trzecim i czwartym musiały ponownie uznać wyższość reprezentantek Danii. O wygranej miał zadecydować tie-break, który przy rozpaczy lokalnych fanów wygrały siatkarki z Bośni i Hercegowiny.

Zgodnie z regulaminem w przypadku remis w zwycięstwach nie liczyły się jednak sety, a rozegrany został dodatkowy, „złoty set", który miał zadecydować o awansie jednej z drużyn do kolejnej rundy kwalifikacji. W nim lepsze okazały się Dunki i to one zagrają w jednym z trzech listopadowych turniejów prekwalifikacyjnych.W przyszły weekend rozstrzygnie się awans do kolejnej rundy w dwóch pozostałych parach eliminacyjnych. W Szwecji gospodynie dwukrotnie zagrają z reprezentacją Gruzji, a Austriaczki dwa razy we własnej hali podejmować będą siatkarki z Portugalii.

Sobota, 27.08.2011
Dania – Bośnia i Hercegowina 3:1
(18:25, 25:17, 25:22, 25:22)

Składy zespołów:
Dania: Bang (6), Salispahic (10), Jorgensen (8), Helmer-Hansen (15), Gronfeldt (8), Degner (16), Kloth-Jorgensen (libero) oraz Furstenberg (1) i Hansen L.T.
Bośnia i Hercegowina: Gardović (3), Misić (11), Bakmaz (2), Slijepcević (11), Kosutić (1), Kojić-Durić (12), Muftić (libero) oraz Jusić, Mehić (7) i Sinanović (4)

Niedziela, 28.08.2011
Dania – Bośnia i Hercegowina 2:3
(17:25, 17:25, 25:18, 25:22, 7:15)
złoty set: 15:13 dla Danii

Składy zespołów:
Dania: Bang (5), Salispahic (17), Jorgensen (2), Helmer-Hansen (13), Gronfeldt (13), Degner (15), Kloth-Jorgensen (libero) oraz Abildgaard (2), Hansen S., Larsen (5), Furstenberg (1) i Hansen L.T.
Bośnia i Hercegowina: Mehić (5), Misić (14), Slijepcević (15), Kosutić (9), Kojić-Durić (17), Sinanović (8), Muftić (libero) oraz Jusić, Gardović (2) i Bakmaz (2)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved