Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Nowakowski: Byłbym zadowolony, gdybyśmy wygrali

Piotr Nowakowski: Byłbym zadowolony, gdybyśmy wygrali

fot. archiwum

W drugim meczu tegorocznego Memoriału Wagnera Polska uległa reprezentacji Włoch 1:3. - Szkoda tego pierwszego seta, którego przegraliśmy dość gładko. Na pewno zabrakło w nim walki - mówi Piotr Nowakowski, który dobrze zaprezentował się w sobotnim spotkaniu.

Jak oceniasz dzisiejsze spotkanie? Czego twoim zdaniem zabrakło do zwycięstwa ?

Piotr Nowakowski: – Był to bardzo dobry sparing, jaki rozegraliśmy. Szkoda tego pierwszego seta, którego przegraliśmy dość gładko. Na pewno zabrakło w nim walki. Kiedy w drugim secie zaczęliśmy walczyć, to wyglądało to znacznie lepiej. Udało nam się wygrać drugą partię. W kolejnych setach walka również była, ale poprzeczka przeciwnika była postawiona wyżej. Ale cieszę się, że jesteśmy zdrowi i zdrowo wyszliśmy z tego pojedynku. Początki setów nie były zbyt dobre w naszym wykonaniu, bo jeśli zaczyna się od stanu 2:8 to ciężko jest się odbudować. Na pewno będziemy musieli to poprawić.

Zagrałeś dzisiaj dobry mecz, szczególnie w polu serwisowym – ruszyłeś Włochów zagrywką. Jesteś zadowolony z postawy jaką zaprezentowałeś?– Byłbym zadowolony, gdybyśmy wygrali. Cieszę się, że nie zepsułem żadnej zagrywki, bo ostatnio różnie z tym bywało. W ataku też sobie właściwie poradziłem. Gorzej jest, jeśli chodzi o blok. Nad tym muszę jeszcze sporo popracować, żeby to jakoś wyglądało. Miejmy nadzieję, że przez ten krótki okres czasu uda nam się jeszcze coś zrobić.

Spodziewaliście się tego, że Czesi będą w stanie Was pokonać ?

– Spodziewaliśmy się tego, ponieważ Czesi grają całkiem dobrą siatkówkę. Na pewno dużo się tam zmieniło przez te ostatnie lata. Bardzo dobrze grają zawodnicy, którzy występują na europejskich parkietach. Lucas Ticháček bardzo dobrze „dyrygował" tą drużyną i ciężko było nam cokolwiek zrobić. Przegraliśmy. Wyglądało to tak, jak wyglądało. Mam nadzieję, że to się więcej nie powtórzy.

Jak się czujesz przed jutrzejszym meczem z Rosją? Jakie jest nastawienie?

– Najpierw odpoczniemy po dzisiejszym meczu. W niedzielę, na odprawach technicznych, będziemy myśleć pod kątem meczu z Rosjanami i postaramy się dać z siebie wszystko i wygrać.

Liga Światowa, sparing z reprezentacją Francji czy Memoriał, to twoim zdaniem wystarczająca liczba spotkań przed Mistrzostwami Europy?

– Myślę, że jest to wystarczająca liczba meczów, ponieważ było ich dość sporo. Było mało wolnego czasu, ale to wynika z napiętego harmonogramu. Na pewno czasu na przygotowanie było dość sporo. Mam nadzieję, że w Czechach zaprezentujemy się z jak najlepszej strony i pokażemy na co nas stać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved