Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: O złoto zagrają Hiszpania i Serbia

MŚ kadetów: O złoto zagrają Hiszpania i Serbia

Znamy już finalistów odbywających się w Argentynie mistrzostw świata kadetów. W pojedynku o złoto bój stoczą reprezentacje Hiszpanii i Serbii, którzy dzięki świetnej postawie swych kapitanów bez większych problemów pokonały swych półfinałowych rywali.

Półfinały:

W pierwszym ze stoczonych wczoraj półfinałów na parkiecie w Bahia Blanca zameldowały się ekipy Hiszpanii i Kuby. Mimo, iż gracze z Ameryki Środkowej dwoili się i troili, chcąc pokrzyżować plany podopiecznym Ricardo Maldonado, to ci jednak w kluczowych momentach zachowywali więcej zimnej krwi. Dyrygentem ich gry był po raz kolejny kapitan Andres Villena, który w całym spotkaniu zdobył 34 (!) punkty. Ostatecznie Hiszpanie pozwolili rywalom wygrać tylko jednego seta i to oni zasłużenie awansowali do finału.

W drugim półfinale Serbowie zmierzyli się z Francją, która po zwycięstwie z ekipą Bułgarii rzutem na taśmę znalazła się w strefie medalowej. Przewaga zawodników dowodzonych przez trenera Milana Djuricica ani przez moment nie podlegała jednak dyskusji i po nieco ponad godzinie to właśnie Serbowie mogli unieść ręce w geście triumfu. Warto odnotować, że w ekipie zwycięzców najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się – tak jak w pierwszym półfinale – kapitan zwycięskiego zespołu, Uros Kovacevic, zdobywca 15 punktów.

Hiszpania – Kuba 3:1
(27:25, 25:22, 16:25, 26:24)

Serbia – Francja 3:0
(25:23, 25:22, 25:18)

O miejsca 5-8:

W spotkaniach o miejsca 5-8 również obyło się bez niespodzianek. W pierwszym pojedynku gospodarze turnieju bez straty seta pokonali Greków. W ekipie przegranych zawiódł dotychczasowy lider, Georgios Tzioumakas, który zdobył zaledwie 5 punktów.

Rywalem Argentyńczyków w walce o 5 miejsce będą młodzi zawodnicy Bułgarii, którzy w identycznym stosunku rozprawili się z reprezentacją Chin. Azjaci zagrozili swym rywalom jedynie w drugim secie, przegranym przez nich do 24.

Argentyna – Grecja 3:0
(25:22, 25:21, 25:21)

Bułgaria – Chiny 3:0
(25:20, 26:24, 25:18)

O miejsca 9-12:

W pojedynkach o miejsca 9-12 górą okazali się być siatkarze Brazylii oraz Iranu. Młodzi Brazylijczycy pokonali reprezentację USA, która przez trzy sety dzielnie stawiała czoła ekipie rywali. Po przegranym trzecim secie ekipa Canarinhos nie pozostawiła złudzeń Amerykanom, wygrywając kolejną partię do 16. Najskuteczniejszym w ekipie zwycięzców był Alan Souza (15 punktów).

Irańczycy zaś nie dali żadnych szans zawodnikom z Egiptu, pozwalając zdobyć im w całym spotkaniu zaledwie 56 punktów. O przewadze tych pierwszych świadczy zwłaszcza drugi set, wygrany przez Irańczyków do 14.

Brazylia – USA 3:1
(25:20, 25:23, 23:25, 25:16)

Iran – Egipt 3:0
(25:21, 25:14, 25:21)

O miejsca 13-16:

O 13 miejsce w turnieju zagrają reprezentanci Rosji oraz Korei Południowej. Zawodnicy Sbornej, którzy z chęcią zapomnieliby już o tegorocznym czempionacie, nie bez problemów pokonali w czterech setach ekipę Tunezji. Koreańczycy szczęśliwie pokonali zaś najsłabszą drużynę mistrzostw – Portoryko. Niewiele brakło jednak, by o niespodziankę pokusili się Portorykańczycy, którzy jednak przegrali ostatecznie czwartego seta do 30.

Tunezja – Rosja 1:3
(19:25, 25:21, 16:25, 20:25)