Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Memoriał Wagnera: Porażka z Rosją, Polacy na ostatnim miejscu

Memoriał Wagnera: Porażka z Rosją, Polacy na ostatnim miejscu

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Po porażce 0:3 z Rosją, reprezentacja Polski zakończyła udział w IX Memoriale Huberta Jerzego Wagnera na ostatnim miejscu - z zerowym dorobkiem punktowym i zaledwie jednym wygranym setem w trzech pojedynkach.

Początek meczu z Rosją był bardzo udany dla polskich siatkarzy, którzy prowadzili 5:1. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego grali twardo i z pełnym zaangażowaniem. Otwarcie było znakomite, najlepsze w wykonaniu biało-czerwonych w całym turnieju. Rosjanie jednak nie złożyli broni i na pierwszej przerwie technicznej tracili tylko dwa punkty (6:8). Podopieczni Anastasiego do stanu 15:13 utrzymywali przewagę nad zwycięzcami tegorocznej Ligi Światowej. Jednak gdy w polu zagrywki stanął Aleksander Wołkow, Rosjanie doprowadzili do remisu 15:15. Końcówka premierowej odsłony meczu była dość zacięta, ale goście najpierw doprowadzili do remisu (17:17), a potem stopniowo budowali sobie przewagę. Do końca nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa z rąk i wygrali seta 25:22. Ostatnie słowo należało do środkowego Wołkowa, który posłał na stronę mistrzów Europy asa serwisowego. Zagrywka w pierwszym secie była bardzo mocnym punktem Rosjan, którzy tym elementem przechylili rywalizację na swoją korzyść.

W drugim secie Rosjanie rozpoczęli od prowadzenia 7:2. Taka sytuacja na boisku wynikła przede wszystkim z fantastycznych zagrywek Maksima Michajłowa. Po jego uderzeniach Polacy nie byli w stanie wyprowadzić skutecznego ataku. Po pierwszej przerwie technicznej goście brylowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a szczególnie w bloku. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili już 16:10 i do samego końca tej partii dyktowali warunki gry. Ostatni punkt zdobył Taras Chtiej, a set zakończył się wynikiem 25:16.

Trzecią partię biało-czerwoni rozpoczęli w nieco zmienionym składzie. Na ataku od samego początku grał Jakub Jarosz, który zastąpił Piotra Gruszkę, a Grzegorza Kosoka zastąpił Marcin Możdżonek. Do stanu 4:4 toczyła się walka punkt za punkt, ale po ataku ze środka Wołkowa, Rosjanie zaczęli budować sobie przewagę i na pierwszej przerwie prowadzili trzema punktami. W dalszej części spotkania biało-czerwoni nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na grę Rosjan i na drugiej przerwie ciągle przegrywali (14:16). W końcówce trzeciego seta podopieczni trenera Władimira Alekno byli zdecydowanie lepsi. Wygrali 25:19, nie pozostawiając złudzeń, kto w dniu dzisiejszym był lepszy.

Polska – Rosja 0:3
(22:25, 16:25, 19:25)

Polska: Żygadło (2), Gruszka (4), Kosok (2), Nowakowski (5), Kurek (11), Kubiak (13), Ignaczak (libero) oraz Możdżonek (2), Jarosz (7) i Ruciak
Rosja: Butko (1), Michajłow (13), Apalikow (7), Wołkow (13), Chtiej (7), Biriukow (7), Sokołow (libero) oraz Komarow, Ilnych (6) i Grankin (1)

źródło: pzps.pl