Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Ivan Zaytsev: Chcemy zająć jak najwyższe miejsce na ME

Ivan Zaytsev: Chcemy zająć jak najwyższe miejsce na ME

fot. archiwum

Ivan Zaytsev w dzisiejszym meczu przeciwko Czechom zagrał po raz pierwszy po kontuzji kostki. Nie wszystko jednak jest jeszcze w porządku z jego zdrowiem. - W pełni sił i formy będę dopiero na mistrzostwa Europy - mówi młody przyjmujący reprezentacji Włoch.

Jak myślisz, co zadecydowało o waszym dzisiejszym zwycięstwie?

Ivan Zaytsev:Bardzo pragnęliśmy tego zwycięstwa. Za dziesięć dni rozpoczną się mistrzostwa Europy, do których musimy być perfekcyjnie przygotowani. Staramy się więc grać dobrze, a te trzy zwycięstwa udowodniły, że nam się to udało.

Tydzień temu dwukrotnie sparowaliście z Czechami i dwukrotnie im ulegliście. Co od tego czasu zmieniło się w waszej grze?Wówczas byliśmy po ciężkim treningu siłowym, mnóstwo czasu przepracowaliśmy na siłowni. Nie byliśmy wówczas aż tak silni, zwinni. Teraz to się zmieniło, w ostatnim tygodniu mniej ćwiczyliśmy na siłowni i czujemy się coraz lepiej fizycznie, a co za tym idzie – gramy lepiej.

W sparingowym spotkaniu z Czechami nabawiłeś się kontuzji kostki. Czy wszystko jest już w porządku z twoim zdrowiem?

Nie, jeszcze nie czuję się w pełni sprawny, ale z każdym dniem wygląda to coraz lepiej. Dziś zagrałem pierwszy mecz po odniesieniu kontuzji. Pracuję ciężko, by wszystko wróciło do normy. Myślę, że wrócę do pełni zdrowia na mistrzostwa Europy.

Zagraliście trzy wyśmienite mecze, wszystkie zwycięskie. Czy uważasz, że forma, jaką prezentujecie, wystarczy by osiągnąć satysfakcjonujący wynik na mistrzostwach Europy?

Mam nadzieję. Chcemy osiągnąć jak najlepszy wynik, zająć jak najwyższe miejsca na mistrzostwach kontynentu. Musimy jeszcze trochę popracować nad naszą grą by tak się stało. A co z tego wyjdzie? Zobaczymy.

Mentalnie jesteście odpowiednio przygotowani do czempionatu. W większości sytuacji, gdy dochodzi do zaciętej końcówki, zachowujecie zimną krew i nie popełniacie błędów własnych.

Tak, trener kładzie duży nacisk na przygotowanie mentalne. Jesteśmy także zgraną drużyną, kochającą to, co robi. Wspieramy się nawzajem, jesteśmy cierpliwi, nie spieszymy się, przez co rzadziej się mylimy.

Podczas wczorajszej rozmowy z Draganem, on powiedział, że waszym celem jest zwyciężać zawsze, wszędzie, wszystko. Wygraliście memoriał, więc cel na ten turniej w pełni zrealizowaliście.

Staramy się zawsze wygrywać, ponieważ zwyciężanie to nasza siła napędowa. My, jako drużyna, chcemy być zawsze na szczycie, a zwycięstwa nas budują. Mamy młody skład, więc każdy z nas chce pokazać się z jak najlepszej strony, że stać go na grę na najwyższym poziomie.

Jak ocenisz poziom meczów w przekroju całego memoriału?

Poziom jest naprawdę wysoki, w turnieju bierze udział choćby drużyna rosyjska, która moim zdaniem jest najlepsza na świecie.

A wy pokonaliście tę najlepszą na świecie drużynę.

– (uśmiech) Tak, tak, to był naprawdę fantastyczny mecz. Nie zapominajmy jednak o Polsce, która zajęła trzecie miejsce w Lidze Światowej. Także Czesi pokazali się z bardzo dobrej strony. Muszę więc przyznać, że poziom całego turnieju jest naprawdę wysoki.

* rozmawiała Michalina Tarkowska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved