Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Andrea Anastasi: Możemy grać pięknie i jednocześnie źle

Andrea Anastasi: Możemy grać pięknie i jednocześnie źle

fot. archiwum

- Taki jest sport, nie zawsze można wygrywać. Dziś, momentami, graliśmy naprawdę pięknie, a mimo to przegraliśmy - mówił po przegranym 0:3 pojedynku z Rosjanami, trener reprezentacji Polski - Andrea Anastasi.

Po przegranym spotkaniu z Rosjanami trener Andrea Anastasi, stwierdził, że taki jest sport i nie można zawsze zwyciężać. – Możemy grać pięknie i jednocześnie źle, tak było dziś. Po momentami pięknej i fajnej grze, przegraliśmy – krótko podsumował mecz. Szkoleniowiec reprezentacji Polski dodał także, że jego podopieczni są obecnie w trakcie ciężkiego mikrocyklu treningowego, co sprawia, że ich gra nie zawsze wygląda tak, jak powinna. – To trudny moment dla nas. Teraz czekają nas trzy dni odpoczynku, przede wszystkim psychicznego, po czym musimy powrócić do ciężkiej pracy – zakończył Anastasi.

Podobnego zdania jak trener Polaków, był kapitan reprezentacji Polski. – Dobrze weszliśmy w mecz, lecz końcówka należała do Rosjan, którzy przycisnęli nas do ściany. Później nie zwolnili tempa i wygrali zasłużenie – mówił Piotr Gruszka. Polski atakujący podziękował także organizatorom Memoriału Huberta Wagnera za świetny dobór przeciwników oraz publiczności za fantastyczny doping. – Za dwa tygodnie, na mistrzostwach Europy będzie lepiej – na zakończenie obiecał Gruszka.

Władimir Alekno, w przeciwieństwie do Anastasiego, miał powody do radości. – Jestem zadowolony zarówno z wyniku jak i z gry mojej drużyny – chwalił swoich podopiecznych. Rosyjski trener dodał także, że były to pierwsze spotkania, jakie jego ekipa zagrała po finałach Ligi Światowej. – Co innego jest trenować, a co innego zagrać mecz z takimi przeciwnikami. Teraz przed nami dziesięć dni przygotowań do mistrzostw Europy, chcemy powalczyć o jak najlepszy wynik. Interesuje nas tylko złoto – podkreślił Alekno.Taras Chtiej przede wszystkim chwalił profesjonalizm organizatorów memoriału. – Podobało nam się tutaj dosłownie wszystko, zarówno nasza gra jak i organizacja – mówił, dziękując za zaproszenie na turniej. Kapitan reprezentacji Rosjan podkreślił także, że dla jego drużyny doświadczenie, jakie zebrali podczas turnieju w Katowicach jest niezwykle cenne i z całą pewnością pomoże im w dobrym przygotowaniu do mistrzostw kontynentu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved