Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zawisza Sulechów sparował ze Szczecinem i Policami

Zawisza Sulechów sparował ze Szczecinem i Policami

fot. archiwum

Zawisza Sulechów rozpoczął rozgrywanie meczów kontrolnych przed zbliżającym się sezonem ligowym 2011/2012. Lubuski zespół rozegrał sparingi z drugoligowym Piastem Szczecin i pierwszoligowym Chemikiem Police.

Zawisza Sulechów przygotowuje się do nadchodzącego sezonu ligowego. Klub pozyskał kilka doświadczonych siatkarek. Podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego 26 sierpnia rozegrały po raz pierwszy w nowym zestawieniu dwa mecze kontrolne. Lubuski zespół formę sprawdzał z pierwszoligowym Chemikiem Police i drugoligowym Piastem Szczecin.

Pierwszy sparing sulechowski zespół rozegrał ze szczecińskim zespołem. W każdym z setów trener Zawiszanek rotował składem. Lubuskie siatkarki próbowały nowych rozwiązań taktycznych na boisku. Pierwszy mecz kontrolny zakończył się po pięciu setach. Pierwsze dwie odsłony rozstrzygały się w końcówkach, w których podopieczne Marka Mierzwińskiego zwyciężyły do 24. Dwie kolejne partie należały już jednak do szczecińskiego zespołu. Zawodniczki Rafała Prusa skutecznie wyprowadzały ataki i ustawiały blok. W tie-breaku górą były siatkarki z Sulechowa. Od początku seta zdobyły kilka punktów przewagi, których nie oddały do końca seta, pewnie zwyciężając do 9.

W grze sulechowskiego zespołu dostrzec można było elementy ciekawej, dobrej gry, która przeplatana była błędami w przyjęciu czy to w ataku. Jeśli chodzi o pole serwisowe to w tym elemencie, również Zawiszanki posiadają głębokie rezerwy. Należy wspomnieć, że siatkarki Zawiszy są na etapie ciężkiego treningu, co można było zauważyć podczas rozgrywanych sparingów. Do startu drugiej ligi kobiet pozostał miesiąc. Zawisza Sulechów do tego czasu uczestniczył będzie w turniejach towarzyskich.Zawisza Sulechów – Piast Szczecin 3:2
(26:24, 26:24, 22:25, 22:25, 15:9)

Zawisza Sulechów – Chemik Police 0:4

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved