Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Fijałek i Prudel zakończyli turniej na miejscach 7-8

WT Haga: Fijałek i Prudel zakończyli turniej na miejscach 7-8

Mimo rozstawienia z nr 1. w turnieju głównym World tour w Hadze tym razem Polakom nie udało się powalczyć o medale. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel mimo wspaniałego początku przegrali dziś z włoską parą Nicolai/Lupo i odpadli z turnieju.

Niestety, polska para Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zakończyła swój udział w turnieju w Hadze. Polacy mimo rozgromienia rywali w pierwszej partii spotkania 21:9 nie potrafili utrzymać wysokiej dyspozycji do końca meczu i po 38 minutach walki przegrali spotkanie z włoską parą Nicolai/Lupo w tie-breaku. Biało-czerwoni rozstawieni w turnieju z numerem pierwszym zostaną sklasyfikowani na miejscach 7-8.

Pierwszy set spotkania nie wskazywał jednak na rozwinięcie się takiego scenariusza. Polacy grali bardzo pewnie i dosłownie rozgromili rywali nie powalając im na przekroczenie w pierwszej partii meczu magicznej granicy dziesięciu punktów, wygrywając inauguracyjną odsłonę spotkania 21:9.

Zapewne niewielu kibiców spodziewało się, że włoska para będzie jeszcze wstanie w tym pojedynku powalczyć. Tak się niestety jednak stało. Druga partia był bardzo podobna do poprzedniej odsłony meczu, ale tym razem duety zamieniły się rolami. Biało-czerwoni nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z włoską parą i przegrali drugiego seta 11:21.

Zupełnie inny przebieg miał decydujący set. Obydwie drużyny zdawały sobie sprawę o jak wysoką stawkę walczą i zaciekle walczyły o każdy centymetr boiska. Ostatecznie w zaciętej końcówce Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel musieli uznać wyższość pary z półwyspu Apenińskiego przegrywając tie-breaka 13:15 i cały mecz 1:2, żegnając się tym samym z marzeniami o awansie do strefy medalowej podczas turnieju w Hadze.