Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Skład grupowych rywali biało-czerwonych na ME 2011 – Bułgaria

Skład grupowych rywali biało-czerwonych na ME 2011 – Bułgaria

fot. archiwum

Trener reprezentacji Bułgarii, Radostin Stojczew ogłosił skład, który zaprezentuje się w rozgrywanych na parkietach Czech i Austrii mistrzostwach Europy 2011. Selekcjoner liczy, że jego podopieczni co najmniej powtórzą sukces z tureckich parkietów z 2009 roku.

Przypomnijmy, że w 2009 roku w rywalizacji o miano najlepszego zespołu na Starym Kontynencie, Bułgarzy zdobyli brązowy medal. Na drodze do wyższych stopni podium stanęła im właśnie reprezentacja Polski, która zwyciężyła ówczesny zespół Silvano Prandiego 3:0. Konfrontacja w Pradze w grupie D podczas drugiego dnia mistrzostw Europy 2011 będzie okazją do rewanżu za tamtą porażkę.

Skład na europejski czempionat 2011 nie różni się zbytnio od „brązowej reprezentacji" Prandiego. Na tegorocznych ME nie zagrają środkowy Krasimir Gajdarski, którego zastąpił Konstantin Gadżanow. Na przyjęciu zabraknie Walentina Bratojewa. Trener Radostin Stojczew uznał, że w lepszej dypozycji znajduje się obecnie 21-letni gracz francuskiego Paris Volley, Todor Skrimow. Zmiana nastąpiła również na pozycji libero zamiast Teodora Salparowa, który nie zdążył dojść do pełni formy po kontuzji, w składzie znalazł się Martin Bożiłow.

Ostatnim sprawdzianem gry Bułgarów przed będzie towarzyski Tournoi de France, który odbędzie się w dniach 2-4 września. Ekipa Stojczewa zmierzy się tam z reprezentacjami Francji, Turcji i Słowenii.Reprezentacja Bułgarii na mistrzostwa Europy 2011
Rozgrywający
Andriej Żekow
Georgij Bratojew

Środkowi
Wiktor Josifow
Teodor Todorow
Hristo Cwetanow
Kostadin Gadżanow

Atakujący
Cwetan Sokołow
Władimir Nikołow

Przyjmujący
Matej Kazijski
Todor Aleksiew
Metodi Ananiew
Todor Skrimow

Libero
Władisław Iwanow
Martin Bożiłow

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved