Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Piotr Kantor o historycznej wygranej w turnieju głównym WT

Piotr Kantor o historycznej wygranej w turnieju głównym WT

fot. archiwum

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w Hadze odnieśli pierwsze w karierze zwycięstwo w turnieju głównym World Tour. - Zwycięstwo na pewno cieszy. Tym bardziej, że nie graliśmy przecież z byle kim - powiedział Piotr Kantor o zwycięstwie nad łotewską parą Plavins/Smedins.

Mistrzowie Europy do lat 20 dostali od organizatorów turnieju w Hadze dziką kartę, dzięki czemu nie musieli przedzierać się przez eliminacje. – Dzika karta została nam przyznana za mistrzostwa świata do lat 19 z ubiegłego roku , które to udało nam się wygrać – przyznał blokujący. Po porażce w trzysetowym spotkaniu przeciwko starszym kolegom z reprezentacji (duet Fijałek/Prudel) Kantor i Łosiak zmierzyli się w kolejnym pojedynku z Łotyszami Martinsem Plavinsem i Janisem Smedinsem. Polacy niespodziewanie pokonali znacznie wyżej notowanych rywali w dwóch setach i „wyrzucili" ich z dalszej rywalizacji.

Zwycięstwo nad Łotyszami na pewno cieszy – powiedział Kantor. – To nasze pierwsze zwycięstwo na turnieju głównym w rozgrywkach z cyklu World Tour. Poza tym nie graliśmy przecież z byle kim. Wygraliśmy z czwartą drużyną tegorocznych mistrzostw świata seniorów i piątym duetem mistrzostw Europy! – dodał z zadowoleniem Piotr Kantor. Polacy w tym meczu zagrali tak, jakby pojedynki z tej klasy rywalami były dla nich codziennością. – W obu setach od początku udawało nam się wypracowywać przewagę, którą później spokojnie „dowoziliśmy" do końca – wyjaśniał mistrz Europy do lat 20. W kolejnym pojedynku Polacy po walce przegrali z braćmi Ingrosso z Włoch. Porażka ta oznaczała dla Kantora i Łosiaka pożegnanie z turniejem.

Teraz, jak twierdzi Piotr Kantor, młodzi siatkarze z SMS-u Łódź skupią się na treningach. – Został jeszcze tylko jeden World Tour w Maroku, ale z tego co wiem, nie jesteśmy przewidziani do wyjazdu na te zawody. A skoro związek nigdzie nas nie wysyła, to trzeba trenować. Szkoda, ale takie życie – dodał z uśmiechem na zakończenie Kantor.* rozmawiał Michał Błaszczak (beachvolleyball.pl)

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved