Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Niemcy przygotowują się do mistrzostw Europy w… Brazylii

Niemcy przygotowują się do mistrzostw Europy w… Brazylii

Reprezentacja Niemiec kontynuuje przygotowania do mistrzostw Europy. Podopieczni Raula Lozano przebywają w Brazylii, gdzie rozegrali już dwa mecze kontrolne. Przed nimi jeszcze dwa spotkania z mistrzami świata.

W brazylijskim centrum szkolenia Saquarema Niemcy pokonali Japonię 4:0 (25:23, 25:19, 25:18, 26:24) oraz zremisowali z Brazylią 2:2 (9;25, 25:21, 26:24, 14:25).

Raul Lozano w meczu z Japonią rotował składem. W wyjściowej szóstce pojawili się Lukas Kampa, Georg Grozer, Stefan Hübner, Marcus Böhme, Denis Kaliberda, Sebastian Schwarz i Markus Steuerwald. W drugim secie szkoleniowiec do gry desygnował Maxa Günthöra, Roberta Kromma i Ferdinanda Tille, a w dalszej kolejności Marcusa Poppa i Björna Andrae.

Spotkanie przebiegało pod kontrolą Niemców, choć w pierwszym i czwartym secie zwyciężyli dopiero na przewagi.

– Dobrze zagraliśmy blokiem – komentował po meczu niemiecki libero Marcus Steuerwald. – Niestety w obronie popełnialiśmy sporo błędów, nie wyprowadzaliśmy też skutecznych kontrataków, dzięki czemu Japończycy mogli kontynuować swoje akcje.

Spotkanie z Brazylią było pierwszym z zaplanowanych  trzech. Początek nie był udany dla podopiecznych Lozano, którzy zostali dosłownie wbici w parkiet przez rywali (9:25). Argentyńczyk dokonał jednak kilku zmian (Grozer za Schöpsa, Steuerwald za Tille oraz Kaliberda za Kromma), które odmieniły grę Niemców. Agresywny blok, znakomita gra w obronie, zwłaszcza w wykonaniu Steuerwalda oraz skuteczne ataki Grozera pozwoliły niemieckiej drużynie wygrać dwa kolejne sety z mistrzami świata. Ostatnia z zaplanowanych partii zakończyła się zwycięstwem Brazylijczyków, ale remis z zespołem Bernardo Rezen de z pewnością można uznać za sukces Niemców.

W niedzielę i poniedziałek oba zespoły rozegrają dwa mecze oficjalne.

źródło: inf. własna, volley.de