Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > IX Memoriał Wagnera: Rosjanie rozbili Czechów

IX Memoriał Wagnera: Rosjanie rozbili Czechów

Rosjanie po wczorajszej porażce w tie-breaku z Włochami dziś rozbili w IX Memoriale Huberta Wagnera reprezentację Czech. Rosjanie nie mieli litości dla pogromców biało-czerwonych, pokonując ich w trzech krótkich setach do 17, 18 i 14.

Mecz udanie otworzył atak Denisa Birjukowa z lewego skrzydła. Skuteczna obrona pomogła Rosjanom wygrywać kontry, które dały im prowadzenie 3:0. Aż do pierwszej przeryw technicznej (8:3) to podopieczni trenera Alekny dyktowali warunki w grze. Po chwili oddechu niewiele się jednak zmieniło, mimo iż Czesi próbowali nadrobić przewagę. Na swojej drodze napotykali rosyjski blok (Dmitrij Muserskij, Alexander Wołkow ) czy skuteczną obronę Alexandra Sokołowa (13:5). Zawodnikiem chcącym poderwać swój zespół do gry był niewątpliwie Pert Platenik, który wykonał kilka efektywnych ataków. Drugą przerwę techniczną (16:8) dał zawodnikom skuteczny atak Birjukowa. As serwisowy, którym popisał się Wołkow (19:11), zmusił trenera Jana Svobodę do drugiego już poproszenia zawodników do siebie. Tak wysokie prowadzenie Rosjan (22:14) wydawało się dla Czechów barierą nie do przejścia. Set zakończył się zwycięstwem Sbornej (25:17).

Druga partia rozpoczęła się do skutecznego dwubloku Rosjan, jednak już początek zapowiadał dość zaciętego seta. Zawodnicy obu drużyn wymieniali akcje punkt za punkt, a duża skuteczność Platenika w ataku oraz bezpośredni punkt z zagrywki Tichacka dały Czechom pierwsze w tym meczu prowadzenie (5:3). Atak Maksima Michajłowa oraz blok Wołkowa na Jakubie Veselym pozwolił wyrównać stan seta na 5:5. Pierwsza przerwa techniczna odbyła się przy nieznacznym prowadzeniu czeskich zawodników 8:7. W dalszej części seta nasi południowi sąsiedzi starali się utrzymywać przewagę, dobrze grając na środku siatki (Peter Konecny ). Rosjanie jednak przy zagrywce Muserskiego zdołali wyrównać wynik do stanu 12:12. Tuż przed drugą przerwą techniczną (15:13) o czas poprosił trener Svoboda. Kolejne akcje to popis gry rosyjskich zawodników. Spore prowadzenie zagwarantował swoim kolegom Wołkow (18:13), po ataku którego trener Czechów poprosił ich do siebie. W końcówce seta wyraźnie lepiej prezentowali się Rosjanie. Piłkę meczową dał swej drużynie Taras Chtiej, kiwając z prawego skrzydła. Zwycięstwo w tej części meczu (25:18) oraz prowadzenie 2:0 w całym spotkaniu zagwarantował Rosjanom dobrze dziś dysponowany Birjukow.

Świetną zagrywką na początku trzeciego seta popisał się David Konecny, co pozwoliło rozpocząć partię od prowadzenia Czechów 2:0, a później 4:1. Chwilę później w szeregach naszych południowych sąsiadów pojawiło się rozluźnienie, bowiem Rosjanie bardzo szybko wyrównali na 4:4. Do pierwszej przerwy technicznej toczyła się gra punkt za punkt, ale to Rosjanie po autowym ataku przeciwnika schodzili do ławki rezerwowych, prowadząc jednym punktem. Moment przerwy dobrze wpłynął na grę zawodników trenera Alekny, którzy dzięki świetnej zagrywce Wołkowa, wyszli na prowadzenie 11:7. Po drugiej przerwie technicznej to Rosjanie dyktowali warunki gry, osiągając prowadzenie 18:9. Kluczem w zdobyciu takiego wyniku była przede wszystkim świetna zagrywka, a co za tym idzie brak dobrego przyjęcia i niekończące ataki Czechów. Ogromna, bo aż jedenastopunktowa przewaga (23:12) niemalże odebrała czeskim graczom chęć do walki. Seta, a tym samym cały mecz zakończył Michal Hrazdzira serwisem w siatkę (25:14) i to Rosjanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:0.

Czechy – Rosja 0:3
(17:25, 18:25, 14:25)

Czechy: Ticháček, Štokr, Popelka, Pláteník, P. Konečný, Veselý, Kryštof (libero) oraz D. Konečný, Holubec, Zapletal i Hrazdira
Rosja: Michajłow, Birjukow, Wołkow, Grankin, Chtiej, Muserskij, Sokołow (libero) oraz Apalikow, Komarow, Żigałow i Butko