Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Kosok: Musimy patrzeć na plusy naszej gry

Grzegorz Kosok: Musimy patrzeć na plusy naszej gry

Drugi dzień Memoriału Wagnera, podobnie jak pierwszy, nie okazał się szczęśliwy dla podopiecznych trenera Anastasiego. Jednak w porównaniu do pierwszego dnia, Polacy zaprezentowali wyższy poziom gry, niż miało to miejsce w piątek.

Polscy siatkarze w pierwszym secie ulegli Włochom do 15, by w drugim rozbić podopiecznych Mauro Berruto do 13. Po drugiej partii wszystko wskazywało na to, że mecz może trwać dłużej niż trzy sety. Jednak biało-czerwonym nie dopisało szczęście i w ostateczności przegrali 1:3. A czego zabrakło według Pawła Zatorskiego w trzecim i czwartym secie, kiedy zwycięstwo było już tak blisko? – Myślę, że Włosi wykazali więcej zimnej krwi w końcówkach. Kończyli ważne akcje. My się trochę "podpalaliśmy", psuliśmy zagrywki i przez to oni mieli zbudowaną przewagę już wcześniej. Dzięki temu na pewno grało im się łatwiej.

Mimo porażki gra Polaków wyglądała znaczniej lepiej niż miało to miejsce w starciu z reprezentacją Czech. – Niestety przegraliśmy, dlatego nie mamy się z czego cieszyć. Jednak nasza gra wyglądała dużo lepiej niż miało to miejsce w meczu z Czechami. Dlatego myślę, że musimy patrzeć na te plusy, które miały miejsce dzisiaj – twierdzi Grzegorz Kosok, środkowy reprezentacji Polski.

Już w niedzielę Polacy zmierzą się z reprezentacją Rosji. Czy biało-czerwoni mają już jakiś sposób na "Sborną"? – Nie skupiamy się na tym z kim gramy. Chcemy grać tak, jak każdy z nas umie i każdy z nas potrafi. Nie interesuje nas, kto stoi po drugiej stronie siatki. Chcemy się skupić na swojej grze – mówi Kosok.

Do mistrzostw Europy zostało niewiele czasu. Jak dyspozycję Polaków ocenia młody libero? – Zobaczymy jaka będzie dyspozycja na turnieju mistrzowskim. Przed turniejem jest nierówno i to widać we wszystkich zespołach. Przykładowo Włosi wygrali dzisiaj z nami jeden set do 15 a drugi przegrali do 13. Na pewno widać duże wahania i tak można opisać dzisiejszy mecz, jedno wielkie wahanie – zakończył.

* z zawodnikami rozmawiała Iwona Krótkiewicz (Strefa Siatkówki)