Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Dmitrij Szczerbinin: Wszystko funkcjonowało tak, jak powinno

Dmitrij Szczerbinin: Wszystko funkcjonowało tak, jak powinno

fot. archiwum

Porażka oraz zwycięstwo - oto "Sbornej" po dwóch dniach rywalizacji w Memoriale im. Huberta Wagnera. Rosyjski środkowy, Dimitrij Szczerbinin jest zadowolony z postawy swoich kolegów i podkreśla, że w obu meczach pokazali dobrą siatkówkę.

Wczoraj stoczyliście ciężki bój z Włochami. Jak oceniłbyś ten mecz?

Dimitrij Szczerbinin: Pojedynek z Włochami był naprawdę trudny. Po zwycięstwie w Lidze Światowej skupialiśmy się przede wszystkim na treningu na siłowni. Przegraliśmy, lecz zaprezentowaliśmy się z niezłej strony.

Jak ocenisz poziom dzisiejszego spotkania?– Dziś rosyjska reprezentacja prezentuje się naprawdę znakomicie. Zasłużenie wygraliśmy w trzech setach, zagraliśmy świetnie w bloku, ataku, zagrywce. Wszystko funkcjonowało tak, jak powinno.

Jaką trener przygotował taktykę na dzisiejszy pojedynek z Czechami? Chodziło przede wszystkim o wykorzystanie waszego ogromnego atutu, zagrywki, i rozbicia rywala w defensywie?

– Tak, mieliśmy na celu przede wszystkim zagrać jak najlepiej na zagrywce, utrudnić rywalowi rozegranie, co ułatwiłoby nam ustawienie skutecznego bloku. Jak widać przyniosło to oczekiwany skutek.

Przyjechałeś na memoriał, lecz nie "złapałeś się" do meczowej dwunastki. Dlaczego?

Mamy mnóstwo fantastycznych zawodników na środku, mam dużą konkurencję. Ciężko znaleźć się w meczowej dwunastce, gdy rywalizujesz z tak niesamowitym siatkarzem jak Muserski. Nie należy zapominać także o Wołkowie, który jest siatkarzem kompletnym, a także Apalikowie. Mnie przypadła rola czwartego środkowego.

Po zwycięstwie w Lidze Światowej jesteście jednymi z faworytów do zdobycia złotych medali mistrzostw Europy. Jakie są wasze cele na czempionat kontynentu?

– Nie myślimy jeszcze o mistrzostwach Europy. Skupiamy się na tym, co jest teraz. Chcielibyśmy pokazać naszą najlepszą siatkówkę, zagrać na wysokim poziomie. Zobaczymy, jak nam pójdzie.

* rozmawiała Michalina Tarkowska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved