Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wygrane sparingi Pekpolu Ostrołęka i Ślepska Suwałki

Wygrane sparingi Pekpolu Ostrołęka i Ślepska Suwałki

fot. archiwum

W meczu sparingowym w ramach przygotowań do sezonu 2011/2012 siatkarze I ligowego Ślepska Suwałki pokonali 4:1 beniaminka II ligi ACE Augustów. Pekpol Ostrołęka pokonał we własnej hali drugoligowy MOS Wola Warszawa 5:0.

Ustaliliśmy, że zagramy pięciosetówkę, ale nie wynik, a zgrywanie zawodników i rozgrywanie elementów taktycznych było głównym celem sparingu – mówi Jacek Malczewski, drugi trener Ślepska. – Mecz pokazał, że zawodnicy wiedzą czego od nich oczekujemy i starają się realizować to na boisku. Jeszcze nie wszystko wychodzi, ale do inauguracji rozgrywek pozostało trochę czasu. W tym spotkaniu najlepiej zaprezentowaliśmy się w przyjęciu, dobrze też poruszał się nasz blok. Podsumowując, był to pożyteczny sparing, a ACE okazało się wymagającym rywalem. Chcemy zagrać z nimi jeszcze dwa-trzy takie mecze.

Ślepsk zagrał bez kontuzjowanego Jakuba Rohnki i Janusza Górskiego, który załatwiał w Bydgoszczy sprawy osobiste.

Ślepsk Suwałki – ACE Augustów 4:1
(25:13, 25:17, 18:25, 25:22, 25:18)
Przewaga Pekpolu Ostrołęka w meczu z MOS Wola Warszawa nie podlegała dyskusji w żadnym z setów, widać było duże doświadczenie w ekipie pierwszoligowca. W zespole gości pojawił się m.in. Łukasz Makowski, który ostatnie dwa sezony rozgrywał w Avii Świdnik. Duży aplauz na trybunach wzbudzało każde zagranie piłki przez Mateusza Osieckiego, wychowanka Pekpolu, który w tym sezonie zagra w barwach MOS-u oraz Politechniki Warszawskiej (Młoda PlusLiga).

W meczu z powodu kontuzji na pozycji atakującego nie mógł zaprezentować się Artur Żyliński – w ataku udanie zastąpili go Tomasz Rutecki i Cezary Stanisławajtys. Kolejny mecz Pekpol rozegra już za tydzień, rywalem będzie II-ligowy Camper Wyszków.

Pekpol Ostrołęka – MOS Wola Warszawa 5:0
(25:18, 25:13, 25:17, 25:13, 15:4)

Pekpol: Pietkiewicz G., Rutecki, Pietkiewicz P., Jacyszyn, Stańczuk, Sacharewicz, Mihułka (libero) oraz Stanisławajtys, Woroniecki, Białek, Żyliński (libero) i Górecki

źródło: pekpol.nstrefa.pl, suwalki24.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved