Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Polacy bez szczęścia, tylko Fijałek/Prudel walczą dalej

WT Haga: Polacy bez szczęścia, tylko Fijałek/Prudel walczą dalej

fot. archiwum

Kolejny dzień turnieju World Tour w Hadze wszystkie trzy polskie dwójki rozpoczęły od przegranych. Przez to z  turniejem pożegnały się duety Kantor/Łosiak i Kądzioła/Szałankiewicz. W turnieju pozostali tylko Fijałek/Prudel, którzy pokonali Brazylijczyków.

Polacy całe spotkanie rozpoczęli bardzo dobrze i to bracia Ingrosso musieli gonić ich praktycznie przez całego seta. W końcówce jednak to rywale zachowali więcej zimnej krwi i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Druga odsłona była podobna do pierwszej, z tą różnicą, że to już nasza dwójka musiała odrabiać straty do braci Ingrosso. Niestety, nie zdołali ich odrobić i w całym spotkaniu musieli uznać wyższość rywali. Tym samym młoda dwójka Kantor/Łosiak pożegnała się z turniejem w Hadze. Mimo to, Polacy spisali się dobrze i ostatecznie uplasowali się w przedziale miejsc 17-24.

Również Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz przegrali swoje dzisiejsze spotkanie z Łotyszami i uplasowali się na miejscach 17-24. Spotkanie od początku nie układało się po myśli naszej pary.  Choć jeszcze w pierwszej odsłonie Polacy mogli pokusić się o inne rozstrzygniecie. Tak już w drugiej znacznie przeważali Łotysze, którzy wyeliminowali nasz duet z turnieju.

W III rundzie turnieju Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel spotkali się z holenderską parą Nummerdor/Schuil. Para gospodarzy w tym sezonie zupełnie "nie leży" naszym reprezentantom. Polacy po raz trzeci w tym sezonie ulegli Holendrom. W dzisiejszym spotkaniu rywale przeważali praktycznie w każdym elemencie. Nasi plażowicze nie mogli znaleźć sposobu na świetnie grających przeciwników z Holandii. To nie koniec udziału Grzegorza i Mariusza  w turnieju, przed nimi jeszcze jedno spotkanie w dniu dzisiejszym. Polacy nadal mają szanse na strefę medalową. Przed nimi jednak dużo cięższa droga.W decydującym o pozostanie w turnieju meczu Polacy pokonali brazylijską parę Marcio Araujo/Benjamin. Brazylijczycy tylko na początku spotkania stanowili równorzędnych przeciwników dla naszej dwójki. Z każdą akcją Grzegorz z Mariuszem rozkręcali się coraz bardziej, by w końcówce odskoczyć. W drugiej odsłonie już od początku to Polacy przeważali na boisku, a rywale musieli ich gonić. Nie zdołali zagrozić naszym reprezentantom, którzy wygrali całe spotkanie w dwóch odsłonach.

W dniu jutrzejszym duet Fijałek/Prudel zmierzy się z włoską parą Nicolai/Lupo. Wygrana w tym meczu pozwoli naszym siatkarzom walczyć już bezpośrednio o półfinał turnieju w Hadze.

przegrani na miejscach 17-24:
Kantor/Łosiak POL [32] – Ingrosso/Ingrosso P. ITA [18] 0:2

(19:21, 17:21)
Kądzioła/Szałankiewicz POL [28] – Samoilovs/Sorokins LAT [11] 0:2
(18:21, 15:21)

III runda:
Fijałek/Prudel POL [1] – Nummerdor/Schuil NED [8] 0:2
(18:21, 16:21)

przegrani na miejscach 9-12:
Marcio Araujo-Benjamin BRA [3] – Fijalek-Prudel POL [1] 0:2
(16:21, 18:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved