Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siatkarki AZS KSZO zgrywają się z nową rozgrywającą

Siatkarki AZS KSZO zgrywają się z nową rozgrywającą

fot. archiwum

Od środy siatkarki pierwszoligowego AZS WSBiP KSZO Ostrowiec przebywają na obozie w Barlinku. - Popracujemy nad przyjęciem i skutecznym atakiem, by trzymać się zasady, co powyżej siatki trzeba kończyć - mówi trener Roman Murdza.

Jeszcze przed wyjazdem akademiczki rozegrały sparing z zespołem Siarki Tarnobrzeg. – Jest lepiej niż myślałem – mówi Roman Murdza. Cztery spośród zaplanowanych pełnych setów wygrały akademiczki do: 16, 20, 22 i 19 oraz przegrały jedną z partii do 21. W każdym z setów w AZS KSZO grała jedna szóstka, co oznacza, że każda z zawodniczek rozegrała 2 – 3 sety. Tylko libero Małgorzata Soja wystąpiła we wszystkich partiach.

Z Ostrowca na obóz do Barlinka wyjechały wszystkie zawodniczki oprócz Laury Tomsi. Dojedzie do nas jeszcze w środę z Gdańska, gdzie pojechała, by zdawać egzamin dojrzałości z matematyki – wyjaśnia kierownik zespołu Władysław Mazur. Na miejscu większość zajęć poświęcona zostanie taktyce i zgraniu z nową rozgrywającą Jeleną Bernatowicz.Wymaga jeszcze wspólnych treningów, ale wykazuje spryt do ciekawych rozwiązań – przyznaje zadowolony trener Murdza. Nową rozgrywającą z Białorusi chwalą także koleżanki, które nie maja problemów z komunikacja na boisku. – Mogę rozmawiać po polsku, po rosyjsku, a jak trzeba i po białorusku – żartuje sympatyczna zawodniczka, która szybko znalazła wspólny język z zespołem. Zadowolony z postawy swoich podopiecznych jest także trener Murdza i chwali siatkarki za zaangażowanie.

W trakcie pobytu w Barlinku poza taktyką zaplanowano sparing z Chemikiem Police, w którym obecnie występuje znana w Ostrowcu Agnieszka Seta. Następnie prosto z obozu nasze akademiczki pojadą do nieodległego Gorzowa Wielkopolskiego na Akademickie Mistrzostwa Polski, które rozpoczynają się 1 września.Więcej w serwisie echodnia.eu

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved