Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Sebastian Świderski: Stać nas na to, by obronić tytuł

Sebastian Świderski: Stać nas na to, by obronić tytuł

fot. archiwum

Sebastian Świderski powraca do gry po poważnej kontuzji. Zawodnik po raz kolejny zapowiada walkę o miejsce w drużynie, która w Pradze będzie bronić tytułu. - Ciągle wierzę, że znajdę się w tej ekipie, która wyjedzie do Pragi - przyznał Świderski.

Sebastian Świderski to od lat filar polskiej reprezentacji. W tegorocznych mistrzostwach Europy może go jednak zabraknąć. Powodem jest groźna kontuzja, której zawodnik nabawił się w zeszłym sezonie ligowym. Po raz ostatni w drużynie narodowej Świderski występował podczas zeszłorocznego memoriału. Zawodnik liczy jednak, że w tym sezonie powróci do drużyny narodowej. – Ciężko trenuję i daję z siebie wszystko, bo wiem, że tylko w taki sposób przekonam do siebie trenera. Ciągle wierzę, że znajdę się w tej ekipie, która wyjedzie do Pragi – przyznał zawodnik jednocześnie dodając: – Od początku przygotowań do mistrzostw trenuję już na sto procent, nie oszczędzam się. Nie ma taryfy ulgowej. Staram się nadrabiać wszystkie zaległości.

O miejsce w kadrze Świderski rywalizować będzie najprawdopodobniej z młodym Mateuszem Miką. To właśnie on otrzymał szansę gry w meczach przeciwko Francji. Świderski ma jednak nadzieję, że dostanie swoją szansę podczas memoriału. – Ostatni sprawdzian, czyli turniej w Katowicach ciągle przed nami. Przyjechałem tu z nadzieją, że będę mógł się zaprezentować i trochę ograć – przyznał sam zainteresowany w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Obecnie reprezentacja pracuje nad dyspozycją fizyczną oraz trenuje wiele ustawień. Świderski nie podjął się oceny obecnej dyspozycji drużyny, ale jest optymistą jeżeli chodzi o turniej w Pradze. – Jestem przekonany, że stać nas na to, by obronić tytuł. Mam nadzieję, że pomogę w tym drużynie – dodał.Chociaż dyspozycja Świderskiego wciąż pozostaje wielką niewiadomą, zawodnikowi nie można odmówić doświadczenia. To właśnie ono będzie jego niezwykłym atutem w konfrontacji z młodym i utalentowanym Miką. Co wybierze trener Anastasi – doświadczenie czy młodość? Na odpowiedź będziemy musieć jeszcze trochę poczekać, jednak na wiele pytań, nie tylko odnośnie dyspozycji tych dwóch zawodników, powie memoriał Wagnera, który rozpoczął się w katowickim Spodku.

* Z zawodnikiem rozmawiał Jakub Bochenek (przegladsportowy.pl)

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved