Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Paola Cardullo złamała rękę w meczu z USA

Paola Cardullo złamała rękę w meczu z USA

fot. archiwum

Paola Cardullo we wczorajszym meczu WGP z reprezentacją USA zderzyła się ze swoją koleżanką z zespołu. Włoska libero dotrwała do końca meczu, jednak potem okazało się, że ma złamaną rękę. W meczu z Japonią zastąpiła ją Giulia Leonardi.

W pierwszym secie meczu reprezentacji Włoch z USA, tuż po pierwszej przerwie technicznej na boisku doszło do niebezpiecznego wydarzenia. Pod siatką chcąc ratować piłkę zderzyły się Francesca Piccinini i libero Paola Cardullo. Po krótkiej przerwie jednak obie zawodniczki wróciły na parkiet i grały do końca pięciosetowego spotkania.

Po meczu Cardullo pojechała na prześwietlenie i szczegółowe badania. Okazało się, że włoska libero ma złamaną kość śródręcza prawej ręki. Jej występ w mistrzostwach Europy stanął pod dużym znakiem zapytania, chociaż jeszcze nie jest wykluczony.

W piątkowym meczu reprezentacji Włoch z Japonią na pozycji libero Paolę Cardullo zastąpiła Giulia Leonardi. Włoszki przegrały po raz trzeci i z jednym punktem na koncie zakończyły już swój udział w turnieju finałowym World Grand Prix.



źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved