Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Ondrej Hudeček: Naszym obowiązkiem jest kontynuowanie passy

Ondrej Hudeček: Naszym obowiązkiem jest kontynuowanie passy

fot. archiwum

Odnrej Hudecek nie krył zadowolenia po wiktorii nad polską reprezentacją. - Nie co dzień pokonuje się Polskę w katowickim Spodku. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego zwycięstwa i z faktu, że po raz kolejny uczestniczymy w Memoriale Wagnera - powiedział.

Przede wszystkim gratuluję zwycięstwa, zagraliście bardzo dobre spotkanie. Jak myślisz, co zadecydowało o waszym zwycięstwie?

Ondrej Hudeček:Przede wszystkim zagraliśmy bardzo dobrze w ataku, w kontrze i w obronie. Wszystko przychodziło nam bardzo naturalnie. Myślę także, że polscy zawodnicy nie mieli dziś swojego dnia.

Wasz blok funkcjonował znakomicie, bez problemu udawało wam się odczytać zamiary Łukasza Żygadło.Ten element był dziś dla nas szczęśliwy, zaskoczył nam. Czasami są takie dni, że bardzo często punktujemy blokiem, ale bywa i tak, że w ogóle nie potrafimy zdobywać punktów tym elementem. Nie wiem jak to wytłumaczyć, nie wydaje mi się żeby błąd leżał w po stronie polskiego rozgrywającego, żeby on rozdzielał piłki w zbyt oczywisty sposób.

Rozegraliście dziś dość intensywne spotkanie, jutro natomiast czeka was trudna przeprawa z Rosją. Jaka jest wasza taktyka na to spotkanie?

– Nie myślimy jeszcze o Rosji, do tej pory skupialiśmy się głównie na Polsce. Teraz czeka nas zasłużony odpoczynek, a jutro zastanowimy się nad tym, jak powinniśmy zagrać przeciw Rosjanom. To z całą pewnością trudny przeciwnik, zwycięzca tegorocznej Ligi Światowej. Jestem przekonany, że jutrzejszy mecz będzie dla nas bardzo trudny, ale naszym obowiązkiem jest kontynuowanie passy i zagranie na przynajmniej takim jak dziś poziomie. Mam nadzieję, że uzyskamy satysfakcjonujący nas wynik.

Memoriał Huberta Wagnera jest doskonałym sprawdzianem przed mistrzostwami Europy. Jak oceniłbyś przygotowanie swojej drużyny do tego czempionatu na podstawie dzisiejszego zwycięstwa nad Polską?

– Z całą pewnością mogę przyznać, że nasze przygotowania do mistrzostw kontynentu zmierzają w jak najlepszym kierunku, nie co dzień przecież pokonuje się Polskę na jej terenie. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi i to przyjemność dla nas, że możemy brać udział w Memoriale, tym bardziej, że zostaliśmy na niego zaproszeni już drugi rok z rzędu. Organizacja turnieju jest znakomita, przychodzi na niego mnóstwo widzów, dla nas to najlepsze przygotowanie przed mistrzostwami Europy.

* Rozmawiała Michalina Tarkowska (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved