Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Hiszpanie i Serbowie pierwszymi półfinalistami MŚ kadetów

Hiszpanie i Serbowie pierwszymi półfinalistami MŚ kadetów

Kolejny dzień zmagań w II rundzie MŚ kadetów nie przyniósł większych niespodzianek. W najbardziej emocjonującym pojedynku Hiszpania pokonała w pięciu setach Francję i wraz z ekipą Serbii może być już pewna awansu do strefy medalowej.

Zawiedli znów Rosjanie, którzy po tie-breaku ulegli USA, notując swoją trzecią porażkę w piątym meczu rozgrywanym na argentyńskich parkietach.

Grupa E:

W pojedynku dwóch niepokonanych w tej fazie rozgrywek zespołów Serbowie pokonali reprezentację Kuby 3:1. Spotkanie lepiej rozpoczęli jednak młodzi Kubańczycy, którzy wygrali pierwszą partię do 22. Później do głosu doszli jednak zawodnicy kierowani przez Milana Djuricica, którzy wygrywając trzy kolejne sety zapewnili sobie awans do strefy medalowej. Liderami reprezentacji Serbii okazali się w tym spotkaniu Milan Katić (24 punkty) oraz Uros Kovacević (22 punkty, w tym 7 blokiem). W ekipie rywali po raz kolejny błysnął zaś Lazaro Fundora, który zdobył 1/3 punktów wywalczonych przez ekipę Kuby (27 z 81).

Drugie spotkanie grupy E miało wyłonić drużynę, która zachowa szansę na awans do półfinałów. Zmotywowani gospodarze turnieju nie pozostawili jednak złudzeń reprezentacji Chin, zwyciężając pewnie 3:1. Fenomenalne zawody rozegrał znów kapitan zwycięskiej ekipy, Gonzalo Quiroga, który ku uciesze ponad 3000 fanów zgromadzonych na Estadio Osvaldo Casanova wywalczył 29 punktów.

Kuba – Serbia 1:3
(25:22, 19:25, 23:25, 15:25)
Chiny – Argentyna 1:3
(23:25, 25:19, 15:25, 19:25)

W meczu na szczycie grupy F Hiszpanie pokonali po niezwykle zaciętym pojedynku ekipę Francji 3:2. Początek spotkania nie zwiastował jednak tak emocjonującej końcówki, bowiem pierwsze dwa sety padły łupem zawodników z Półwyspu Iberyjskiego. Kiedy wydawało się, że nic nie jest w stanie przeszkodzić Hiszpanom w odniesieniu końcowego tryumfu, do pogoni ruszyli podopieczni Jeana Manuela Leprovosta, wygrywając zdecydowanie dwa kolejne sety – do 18 oraz do 15. W tie-breaku więcej zimnej krwi zachowali jednak Hiszpanie, którzy szybko odskoczyli rywalom i zwyciężyli tę partię 15:10. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie zwycięzców był Andres Villena, zdobywca 26 punktów.

W drugim pojedynku tej grupy Bułgaria pokonała Grecję 3:0, przedłużając swoje szanse na awans do strefy medalowej. Grekom, którym dzisiejsza porażka przekreśliła marzenia o półfinale nie pomogła świetna postawa Georgiosa Tzioumakasa, który zdobył dla swojej reprezentacji 21 punktów.

Hiszpania – Francja 3:2
(25:22, 25:17, 18:25, 15:25, 15:10)
Bułgaria – Grecja 3:0
(25:23, 25:19, 25:21)

W drugim dniu zmagań w grupie G obyło się bez niespodzianek. Brazylijczycy w ciągu niespełna 50 minut pokonali outsidera tegorocznego turnieju, drużynę Portoryko 3:0, natomiast Egipcjanie – mimo momentu rozprężenia w trzecim secie – zwyciężyli ekipę Tunezji 3:1.

Nieco więcej emocji dostarczyła natomiast rywalizacja w grupie H. Kolejne zwycięstwo w drugiej fazie rozgrywek odniosła drużyna Iranu, która pomimo nienajlepszego początku pokonała Koreę Południową 3:1. W drugim spotkaniu tej grupy Amerykanie pokonali po ponad dwugodzinnym boju fatalnie spisującą się w tym turnieju Rosję 3:2. Najskuteczniejszym w ekipie zwycięzców okazał się Matthew Tarantino (22 punkty).

Brazylia – Portoryko 3:0
(25:17, 25:16, 25:18)
Tunezja – Egipt 1:3
(19:25, 22:25, 25:15, 26:28)

(21:25, 25:17, 25:20, 25:22)
USA – Rosja 3:2
(25:20, 20:25, 25:18, 22:25, 15:13)