Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Droga siatkarek do Londynu komplikuje się coraz bardziej

Droga siatkarek do Londynu komplikuje się coraz bardziej

fot. archiwum

Przez słaby występ w Grand Prix reprezentacja Polski siatkarek może stracić jedną z trzech szans na awans do igrzysk w Londynie. - Nasze siatkarki mogą nie wystąpić w turnieju interkontynentalnym w Japonii - mówi Mirosław Przedpełski prezes PZPS.

Olimpijski awans żeńskie zespoły mogą wywalczyć w trzech imprezach – listopadowym Pucharze Świata, turniejach kontynentalnych i przyszłorocznym turnieju interkontynentalnym w Japonii. W dwóch pierwszych imprezach Polki powinny wystąpić, udział w trzecim stanął jednak pod dużym znakiem zapytania. – Przed Londynem rozegrany zostanie tylko jeden turniej interkontynentalny. Wystąpi w nim zaledwie osiem zespołów – cztery z Azji (impreza będzie jednocześnie kontynentalnym turniejem azjatyckim – przyp. red.) i cztery najlepsze ze światowego rankingu, które wcześniej nie zapewniły sobie olimpijskich przepustek. Problem polega na tym, że dla Europy przewidziano w Tokio tylko dwa miejsca – tłumaczy Mirosław Przedpełski.

W tej chwili Polki zajmują w rankingu FIVB siódme miejsce, ale po Grand Prix stracą większość z 25 punktów wywalczonych przed rokiem. A to oznacza spadek na dziewiątą lub dziesiątą pozycję. Na pewno wyprzedzą nas Kuba i Serbia, może też Tajlandia. Najgorszą wiadomością jest awans Serbek, bo w najnowszym rankingu reprezentacja Polski siatkarek będzie dopiero czwartą drużyną z Europy. Na szczęście jeszcze gorzej niż Polki wypadły w WGP Niemki, zajmujące w światowej hierarchii 10. miejsce.

Więcej przeczytasz w piątkowym wydaniu "Przeglądu Sportowego"źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved