Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dominika Sieradzan: Myślę, że dobrze trafiłam

Dominika Sieradzan: Myślę, że dobrze trafiłam

fot. archiwum

- Wydaje mi się, że PlusLiga jest bardziej wyrównana. Tutaj każdy może wygrać z każdym i też więcej jest doświadczonych zawodniczek. We Francji z kolei są trzy zespoły, które są poza zasięgiem pozostałych - mówi Dominika Sieradzan z AZS Białystok.

Dominika Sieradzan po występach we Francji w barwach ASPTT Mulhouse powróciła do kraju. Od tego sezonu będzie zawodniczką AZS Białystok. – Muszę przyznać, że bardzo dobrze się tu czuję. Atmosfera w drużynie jest znakomita. Co prawda na razie jest nas jeszcze mało na treningach, bo z pełnym obciążeniem w sumie ćwiczy tylko siedem dziewczyn. Ale to nie zmienia faktu, że pracujemy sumiennie i ciężko. Mam nadzieję, że to zaprocentuje w lidze – mówi siatkarka po pierwszych treningach w białostockim zespole.

Wiele osób zastanawia się, co spowodowało, ze Dominika Sieradzan wybrała właśnie białostocki AZS. – No cóż, szefowie AZS byli najbardziej konkretni. Z kolei nie chciałam czekać nie wiadomo jak długo na nowego pracodawcę i chciałam szybko zamknąć temat. A co do zespołu, to myślę, że dobrze trafiłam, bo jeśli chodzi o poziom to powinnam sprostać wymaganiom. Z kolei w silniejszym klubie mogłabym mieć z tym problemy – tłumaczy zawodniczka.

Czy dla sieradzan powrót do PlusLigi kobiet to awans sportowy, czy wręcz przeciwnie? – Wydaje mi się, że potencjał mamy podobny, a może nawet większy. Na pewno nie stałybyśmy na straconej pozycji w meczu z Miluzą – porównuje oba kluby w wywiadzie dla Kuriera Porannego Sieradzan.Cały wywiad Tomasza Dworzańczyka w Kurierze Porannym

źródło: Kurier Poranny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved