Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zespół z Rumi trenuje już od miesiąca

Zespół z Rumi trenuje już od miesiąca

fot. archiwum

W APS Rumia testowanych jest wiele nowych zawodniczek, lecz nikt nie zdradza, kogo zobaczymy w granatowych barwach. Pewne jest natomiast, że Rumia wystartuje w I lidze, a zespół poprowadzi dotychczasowy szkoleniowiec Piotr Sobolewski.

Choć treningi zostały wznowione wraz z pierwszym dniem sierpnia, to jednak z klubu cały czas wypływa niewiele informacji. Jak zdradzają działacze jest to celowe działanie, które ma za zadanie uchronić klub przed niepotrzebnym zamieszaniem medialnym, a dziewczętom pozwoli skupić się na niezbędnym przygotowaniu, a także zgraniu całkowicie odmienionej i w dalszym ciągu budowanej kadry.

Długość treningu zależy głównie od tego ile czasu poświęcimy w początkowym etapie na regenerację i na przygotowanie do wysiłku, a następnie regenerację po nim – mówi trener Piotr Sobolewski.Nie liczymy okresu przed właściwym treningiem ani także po jego zakończeniu. Trzeba pamiętać o tym, że są długie przerwy, odpoczynki i mamy wszystko pod kontrolą, aczkolwiek najdłuższy trening trwał 2 godziny 40 minut. W ciągu tygodnia prowadzimy 5-6 jednostek treningowych po czym jest odnowa biologiczna.

Pomimo tak intensywnego harmonogramu dziewczęta z grupy seniorskiej wraz z juniorkami i kadetkami miniony tydzień spędziły na obozie z Kielcach. – Ośrodki i miejsca w których zagościliśmy sprzyjały nam w budowaniu formy. Prócz obozu w Kielcach korzystaliśmy także kilka razy z plaży w Rewie oraz ze stadionu w Rumi. Należy podkreślić, że w naszym mieście niczego nam nie brakuje. Baza treningowa jest niezwykle dobrze rozwinięta. Ponadto nie ma najmniejszych problemów organizacyjnych aby cokolwiek załatwić – podkreśla trener Sobolewski.Na chwilę obecną w APS trenuje 14 zawodniczek. Większość dziewcząt już podpisała kontrakty. Mogę jedynie powiedzieć, że dojdzie do wstępnej selekcji. To ona zadecyduje, które dziewczęta zostaną w drużynie pierwszoligowej, a które zasilą kadrę drugoligowego zespołu. Zależy nam aby dziewczęta grały, a nie cały czas siedziały na ławce.

źródło: moja-rumia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved