Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Progres na treningach w Asseco Resovii

Progres na treningach w Asseco Resovii

fot. archiwum

Zawodnicy trzeciej drużyny PlusLigi mężczyzn, którzy nie są obciążeni reprezentacyjnymi obowiązkami ćwiczą pod okiem specjalistów, a wyniki testów mogą cieszyć. Trener przygotowania siłowego interesuje się także formą swoich siatkarzy w grających kadrze.

Przygotowania przebiegają we właściwym kierunku. Siatkarze poddani zostali specjalistycznym testom badającym ich ogólną wydolność, skoczność, szybkość i czas reakcji. Wyniki są bardzo dobre, ale dopiero kolejne takie same badania, wykonane podobnych warunkach potwierdzą, czy forma idzie w górę, czy pozostanie na takim samym poziomie. To będzie dla nas bardzo cenna informacja – mówi Andrzej Zahorski, który został nowym trenerem w rzeszowskim klubie od przygotowania siłowego. – Warunki do pracy i przygotowań są na wysokim poziomie. Nie dziwią, więc wysokie wyniki, jakie notuje Resovia.

Wspomniane testy wykonywane były przy współpracy z pracownikami naukowymi Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, wkrótce przyjdą szczegółowe wyniki owych badań.

Przed 1 sierpnia, siatkarze Resovii przygotowywali się indywidualnie przez 4 tygodnie. Otrzymali od sztabu szkoleniowego odpowiednie dyspozycje, jeżeli chodzi o trening w terenie i siłownię. – Wyniki wskazują na to, że dyspozycje, które mieli szczegółowo rozpisane wykonali – dodaje Zahorski.Również kondycja reprezentantów nie pozostaje obojętna trenerowi. Zahorski pozostaje w stałym kontakcie z głównym fizjologiem kadry narodowej i ma dokładne informacje na temat zdrowia i dyspozycji czwórki kadrowiczów – resoviaków, którzy przygotowują się do mistrzostw Europy. Dość powiedzieć, że cała czwórka – Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok, Krzysztof Ignaczak i Mateusz Mika są zdrowi i znajdują się dobrej formie.

Mateusz Mika prezentuje się przyzwoicie i wydaje się, że jego szanse na wyjazd na mistrzostwa Europy są poważne. „Igła" , jak zawsze imponuje dobrą formą. Nowakowski i Kosok są także w dobrej formie fizycznej – twierdzi Zahorski. Oczywiście resoviacy w komplecie będą się przygotowywać do sezonu dopiero w trzeciej dekadzie września. To może być duża trudność dla trenerów, aby forma graczy i całej drużyny była równa od początku.

Podobne problemy, jak my, mają także inne drużyny PlusLigi, które mają reprezentantów kraju. Zobaczymy dopiero po czterech-pięciu kolejkach, jak to się poukłada. Nie będzie to łatwe, ale zawodnicy po to są na zgrupowaniach swoich narodowych, aby budować najwyższą formę. Pracują przecież fachowcami najwyższej klasy w tych dziedzinach. Myślę więc, że wszyscy przyjadą przygotowani i nie będzie żadnych problemów, aby przestawić ich do rozgrywek ligowych – komentuje Zahorski.

W najbliższych dwóch tygodniach nadal będę kładł nacisk na siłę i wytrzymałość, a trener Andrzej Kowal ćwiczył będzie elementy siatkarskie. Potem, w zakresie mojej działki, przejdziemy do dynamiki i szybkości. Będzie to już taki trening, który będzie miał miejsce także podczas sezonu.

Pierwsze efekty treningów można było zobaczyć podczas sparingu z przebywającą na obozie w Kielnarowej reprezentacją Algierii, Resovii udało się wygrać 3:2 w składzie znacznie odbiegającym od tego, który będzie stanowił o sile zespołu w sezonie 2011/2012.

Asseco Resovia – Algieria 3:2
(21:25, 25:18, 25:14, 33:35, 15:10)

Resovia: Dobrowolski (1), Józefacki (26), Grzyb (4), Perłowski (5), Achrem (13), Peszko (9), Głód (libero) oraz Kowalski (4), Nożewski (2), Dryja (6) i Długosz (6)

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved