Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Niemcy przegrali pierwszy sparing z Brazylijczykami

Niemcy przegrali pierwszy sparing z Brazylijczykami

fot. archiwum

Reprezentacja Niemiec przegrała pierwsze z czterech spotkań towarzyskich z mistrzami świata - Brazylijczykami. Na parkiecie pojawił się powracający po kontuzji Georg Grozer. Sparingi z Brazylią są dla Niemców ostatnim sprawdzianem przed ME.

Przygotowująca się do wrześniowych ME reprezentacja Niemiec pod wodzą byłego selekcjonera Polski Raula Lozano przebywa w Brazylii, gdzie rozgrywa towarzyskie spotkania z mistrzami świata. W pierwszym z czterech zaplanowanych sparingów Niemcy przegrali z Brazylijczykami 0:4.

Trener Raul Lozano zdecydował, że od pierwszego gwizdka na parkiecie wystąpią: Patrick Steuerwald, Jochen Schops, Robert Kromm, Sebastian Schwarz, Marcus Bohme, Max Gunthor oraz na libero Markus Steuerwald. W czasie trwania meczu argentyński szkoleniowiec niemieckiego zespołu dokonał kilku zmian. Na parkiecie pojawili się: Lukas Kamp, powracający po kontuzji Georg Grozer oraz kapitan zespołu Bjorn Andrae.

Brazylia – Niemcy 4:0
(25:21, 25:21, 25:19, 25:19)Po spotkaniu kapitan Bjorn Andrae mówił o przyczynach porażki: – O naszej przegranej zadecydował brak własnego rytmu gry. Nie oddaliśmy jednak tego meczu bez walki, ale wciąż są elementy, które powinniśmy poprawić. Ważne, abyśmy wszyscy osiągnęli swój poziom gry. W szczególności Georg powinien jak najszybciej wrócić do formy. Mam nadzieję, że następne mecz będą lepsze w naszym wykonaniu.

Sparingi z Brazylią są dla reprezentantów Niemiec ostatnim sprawdzianem przed ME, w których zmierzą się: z Polską, Bułgarią oraz Słowacją.

źródło: Sport24.pl, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved