Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Nadmiar bogactwa w zespole AZS Politechniki Lubelskiej

Nadmiar bogactwa w zespole AZS Politechniki Lubelskiej

fot. archiwum

Wszystko wskazuje na to, że nowym zawodnikiem Politechniki będzie Marcin Kurek. Przyjmujący świdnickiej Avii miał w planach grę za granicą, jednak nic z tego nie wyszło. Ostatecznie zawodnik pojechał z ekipą z Lublina na obóz do Zakopanego.

Śladem Kurka podąża jeszcze inny gracz Avii, rozgrywający Michał Antoszak.Obaj są moimi wychowankami – przypomina Norbert Kołodziejczyk, szkoleniowiec Politechniki. – Wiem, na co ich stać.

Trener II-ligowca będzie musiał wkrótce podjąć ostateczną decyzję w sprawie kadry. W tej chwili w drużynie jest 16 zawodników. Najmniej problemów będzie ze środkowymi i atakującymi. Na środku bloku są Rafał Kępka, Wojciech Gajosz i Kamil Kwiecień. Z kolei w ataku szkoleniowiec będzie miał do dyspozycji Wojciecha Kasiurę i Marcina Dobrzyńskiego.

Nadmiar graczy panuje na rozegraniu oraz przyjęciu. Na pozycji rozegrania trener ma Michała Antoszaka, Mateusza Magnuszewskiego, Michała Adryjanka i Łukasza Bieńko. Wydaje się, że dwaj pierwsi mają największe szanse. Ich akcje rosną tym bardziej, że obaj uczestniczyli w obozie. Magnuszewski pochodzi z Białegostoku.Został studentem Politechniki, a grał w Norwidzie Częstochowa. Jego atutem powinien też być wzrost (194 cm) oraz gra lewą ręką. – Z pewnością to ważne czynniki – mówi trener. – Przy jego wzroście mogę liczyć też na grę blokiem, a to również jest ważne. Natomiast do roli pierwszego rozgrywającego poważnie kandyduje Antoszak.

Największą liczbę stanowią przyjmujący. Oprócz Kurka są jeszcze Tomasz Kociuba, Paweł Toborek, Adrian Goljanek, Karol Pyda i Łukasz Kostrzewa. Zostanie tylko czterech – zapewnia Kołodziejczyk. – Do rozgrywek zgłosimy 14 zawodników.

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved