Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Hiszpanie i Francuzi najbliżej półfinałów

MŚ kadetów: Hiszpanie i Francuzi najbliżej półfinałów

Najwięcej powodów do zadowolenia po pierwszym dniu II rundy MŚ kadetów mają Hiszpanie i Francuzi. Obie te reprezentacja wygrały swoje spotkania za 3 punkty i są najbliżej awansu do półfinałów. Po tie-breakach wygrali Serbowie i Kubańczycy.

Grupa E:

Rywalizacja w grupie E po pierwszych spotkaniach zapowiada się pełna emocji. W meczach środowych o zwycięstwie musiały rozstrzygać tie-breaki. W meczu Kubańczyków z reprezentacją Chin klasa dla siebie byli Lazaro Fundora i Yordan Bisset, którzy wspólnie zdobyli 45 punktów. Pierwszy set padł szybko łupem młodych siatkarzy z Karaibów, jednak Chińczycy po drugim secie wyrównali. W trzeciej partii Kubańczycy wręcz roznieśli rywali, wygrywając do 14. W kolejnym secie znów okazało się, że siatkówka młodzieżowa rządzi się swoimi prawami, bowiem znów górą byli Azjaci. Dopiero zacięty tie-break, po którego zaciętej końcówce triumfowali Kubańczycy, rozstrzygnął ten niesamowity mecz.

Również w drugim spotkaniu siatkarze przeżywali huśtawkę nastrojów. Najpierw Argentyńczycy cieszyli się po pierwszym secie z prowadzenia, następnie dwie partie padły łupem Serbów. Argentyńczycy zdołali jeszcze wyrównać stan spotkania, ostatecznie to jednak Serbowie po wygranej 15:9 w tie-breaku mogli cieszyć się z wygranej. W zwycięskiej drużynie najskuteczniejszym zawodnikiem był Uros Kovacević (27 punktów), a w ekipie gospodarzy Gonzalo Quiroga (32 pkt.)

Kuba – Chiny 3:2
(25:18, 20:25, 25:14, 23:25, 17:15)
Argentyna – Serbia 2:3
(25:23, 21:25, 22:25, 25:22, 9:15)

Grupa F:

W grupie F wygrane za trzy punkty odnieśli siatkarze z Francji i Hiszpanii, którzy tym samym znacznie przybliżyli się do gry w półfinałach. Młodzi zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego pokonali 3:1 reprezentację Bułgarii. Najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku był Andres Villena, który zdobył dla swojego zespołu 22 punkty. Chociaż mecz rozpoczął się doskonale dla Bułgarów, to jednak po wygraniu pierwszego seta oddali oni zupełnie inicjatywę rywalom. O przewadze Hiszpanów świadczy fakt, ze w kolejnych trzech partiach ich rywale nie byli w stanie wyjść z 20 punktów.

Powody do radości mieli również Francuzi, którzy wygrali 3:1 ze świetnie spisującymi się w I rundzie Grekami. W tym meczu również to Grecy cieszyli się po pierwszym secie, jednak w drugim czekał ich zimny prysznic – porażka do 14. Po tym ciosie Grecy już się nie podnieśli, chociaż w czwartej partii byli bardzo blisko doprowadzenia do tie-breaka. Na wyrazy uznania zasłużył zdobywca 18 punktów dla swojego zespołu, Soane Falafala.

Hiszpania – Bułgaria 3:1
(22:25, 25:19, 25:18, 25:17)
Grecja – Francja 1:3
(25:19, 14:25, 20:25, 24:26)

Grupy G i H:

O wiele mniejszym zainteresowaniem cieszą się mecze w grupach G i H, w których zespoły rywalizują o miejsca 9-16. Wielcy przegrani I rundy, Brazylijczycy, w pierwszym spotkaniu grupy G nie mieli większych problemów z pokonaniem Tunezji, chociaż oddali rywalom jednego seta. W drugim spotkaniu tej grupy młodzi siatkarze z Egiptu również 3:1 pokonali reprezentację Portoryko.

W grupie H trwa niemoc Rosjan. Kadeci reprezentacji, która odnosi sukcesy w siatkówce seniorskiej nie tylko nie zakwalifikowali się do czołowej ósemki turnieju, ale w pierwszym meczu kolejnej rundy ledwo wygrali po tie-breaku ze swoim rówieśnikami z Korei Południowej. Rosjanie przegrywali już 1:2, jednak potrafili wyrównać stan spotkania i rozstrzygnąć je na swoją korzyść w tie-breaku. W drugim spotkaniu tej grupy Iran pokonał 3:1 reprezentację Stanów Zjednoczonych. Mecz ten był teatrem jednego aktora, kapitana reprezentacji Iranu, Pourya Fayaziego, który zdobył 17 punktów dla swojego zespołu.

Brazylia – Tunezja 3:1
(25:15, 21:25, 25:12, 25:21)
Egipt – Portoryko 3:1
(15:25, 25:22, 25:19, 25:17)

Iran – USA 3:1
(25:21, 22:25, 25:16, 25:18)
Rosja – Korea Płd. 3:2
(25:20, 19:25, 18:25, 25:16, 15:10)