Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młoda Liga: Mistrz Młodej Ligi w marcu 2012

Młoda Liga: Mistrz Młodej Ligi w marcu 2012

fot. archiwum

Rozgrywki Młodej Ligi rozpoczną się 1 października. Będzie to ich drugi sezon. Były pierwszymi w Polsce rozgrywkami młodzieżowymi w piłce siatkowej mężczyzn, organizowanymi przy drużynach ekstraklasy.

W Młodej Lidze biorą udział te kluby, które zakwalifikowały się do rozgrywek PlusLigi w danym sezonie rozgrywkowym. Uczestnikami będą zawodnicy do lat 23, którzy posiadają obywatelstwo polskie.

Rozgrywki odbędą się w miastach, w których są zespoły PlusLigi (Olsztyn, Bydgoszcz, Warszawa, Gdańsk, Bełchatów, Kielce, Częstochowa, Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębie-Zdrój, Rzeszów). Mecze będą prowadzone systemem jesień- wiosna.

W Młodej Lidze 10 drużyn reprezentujących barwy klubów PlusLigi będzie walczyło o tytuł Mistrza Młodej Ligi. Rozgrywki będą obejmowały fazę zasadniczą oraz play-off. Systemem „każdy z każdym" zostaną rozegrane dwie rundy, w których dana drużyna rozegra po jednym meczu z każdym z pozostałych zespołów. Gospodarzem spotkania w rundzie rewanżowej będzie zespół, który w poprzedniej rundzie rozgrywał mecz na wyjeździe. Zatem każda drużyna rozegra 18 meczów w sezonie a zwycięzcą tej fazy zostanie ten zespół, który zdobędzie najwięcej punktów. Rozgrywki Młodej Ligi będą prowadzone będą w oparciu o oficjalne przepisy gry w piłkę siatkową.W fazie play-off o tytuł Mistrza Młodej Ligi zagrają zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek zajęły w tabeli miejsca od 1 do 4. Rywalizacja obejmuje dwie rundy. W I rundzie zespoły rozegrają dwa mecze – mecz i rewanż według następujących zasad: gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły niższe miejsce w tabeli. W przypadku, gdy po rozegraniu drugiego spotkania w wygranych meczach będzie 1 : 1 drużyny rozgrywają „złotego seta", którego zwycięzca awansuje do II rundy. Zwycięzcy rywalizacji zagrają w II rundzie o tytuł Mistrza Młodej Ligi według w/w zasad. Najlepszy zespół poznamy 10 marca.

Młoda Liga daje szansę tym talentom siatkarskim, które ze względu na lukę w systemie szkoleniowym, nie miały szansy zaistnieć. Dotychczasowy system nie zapewniał bowiem okresu przejściowego zawodnikom, którzy nie byli jeszcze gotowi do rywalizacji w lidze zawodowej. Młoda Liga ma ten problem rozwiązać a docelowo również przyczynić się do podniesienia poziomu rozgrywek siatkarskich w Polsce – mówi Artur Popko, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

Autor artykułu: Eugeniusz Andrejuk

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved