Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Remis i wygrana PLKS-u Pszczyna w sparingach

I liga K: Remis i wygrana PLKS-u Pszczyna w sparingach

Siatkarki PLKS-u Pszczyna mają za sobą dwa kolejne sparingi. W środę w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rozegrały test-mecze z dobrze znanym pszczyńskim kibicom czeskim teamem - Sokolem Frydek Mistek.

Zespół z Czech w poprzednim sezonie zajął 6. miejsce w swojej ekstraklasie. Pszczynianki już wcześniej rozgrywały sparingi z tym zespołem. W większości spotkania kończyły się wygraną PLKS-u. Tak było i tym razem.

W pierwszym meczu było jednak 2:2. Podopieczne trenera Dariusza Luksa po dwóch setach wygrywały 2:0. Gospodynie uległy w trzecim secie 22:25, a najciekawiej było w czwartej partii. Pszczynianki niemal całego seta przegrywały kilkoma punktami. W końcówce doprowadziły do remisu po 23 i miały kilka piłek meczowych. Nie wykorzystały ich i w końcu Czeszki wygrały 29:27.

W drugim, popołudniowym spotkaniu PLKS wygrał już zdecydowanie 4:1. – Dziewczyny pokazały bardzo duże zaangażowanie. Na pewno szwankuje u nas jeszcze komunikacja. Cieszy mnie natomiast postawa w bloku i na zagrywce, choć im dłużej trwa mecz, to jest z tym gorzej. Na tym etapie przygotowań można być jednak zadowolonym. Zarówno z pracy jak i postępu mentalnego, bo jest to dla mnie bardzo ważne – powiedział Dariusz Luks.

Kolejny sparing pszczynianki rozegrają w przyszłą środę. Przeciwnikiem będzie II-ligowy Sokół AZS AWF Katowice. Mecz rozegrany zostanie na wyjeździe.

PLKS Pszczyna – TJ Sokol Frydek Mistek 2:2
(25:20, 25:19, 22:25, 27:29)

PLKS Pszczyna – TJ Sokol Frydek Mistek 4:1
(25:15, 25:15, 23:25, 25:20, 15:11)

PLKS: Staniucha, Placek, Szkudlarek, Mitręga, Sikora, Markiel,  Dyc, Kluza,  Kubiczek, Osuchowska oraz Kutikow (libero)

* autorem tekstu jest Radosław Jeleń (plkspszczyna.pl)

źródło: plkspszczyna.pl