Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Bułgarzy dwukrotnie lepsi od Serbów

Bułgarzy dwukrotnie lepsi od Serbów

fot. archiwum

Reprezentacja Bułgarii, z którą Polacy zmierzą się podczas wrześniowych mistrzostw Europy, dwukrotnie w meczach towarzyski pokonała Serbię. Na początku września podopieczni Radostina Stojczewa zagrają jeszcze na turnieju we Francji.

We wtorkowym meczu przewaga zespołu trenera Radostina Stojczewa nie podlegała dyskusji. Praktycznie każdym elemencie górą byli gospodarze. Serbowie, którzy przed paroma dniami zakończyli dopiero ciężki trening siłowy w Kranjskiej Gorze nie byli wstanie przeciwstawić się rywalom. Nie błyszczał as atutowy ekipy trenera Igora KolakovicaIvan Miljković (29 proc. skuteczności ataku).

Środowy mecz był już bardziej zacięty niż wtorkowy. W decydujących momentach jednak górą był zespół trenera Radostina Stojczewa, który największą przewagę miał w bloku (15 pkt przy 7 pkt rywali). Sporo roszad w składzie dokonywał trener Serbii, Igor Kolaković. Przez pierwsze dwa sety grał Ivan Miljković (58 proc. skuteczności ataku), a w dwóch kolejnych Sasza Starović (47 proc).

Bułgarzy w Warnie pozostaną do końca sierpnia, a później wyjadą do Francji (2-4.09.) na międzynarodowy turniej gdzie za rywali będą mieli gospodarzy oraz Słowenię i Turcję. – To będzie dla nas ostatni sprawdzian przed ME – mówi Radostin Stojczew, który na łamach bułgarskich mediów nieco żalił się, że reprezentację Bułgarii nie zaproszono na Memoriał Wagnera. – Szkoda, że tam nie zagramy z tak silnymi zespołami jak Rosja, Polska czy Włochy. Niestety nie dostaliśmy w tym roku zaproszenia, chyba z tego powodu, że z Polakami zmierzymy się w grupie na ME. Uważa, że liczba meczów jakie zagramy przed ME jest wystarczająca do dobrego przygotowania się do turnieju – stwierdza trener Bułgarii.Bułgaria – Serbia 3:0
(25:17, 25:20, 25:20)

Składy zespołów
Bułgaria: W. Nikołow (10), Aleksiew (8), Todorow (4), Żekow (3), Kazijski (13), Josifow (5), W. Iwanow (libero) oraz Bratoew, Sokołow (10) i Boziłow (libero)
Serbia: Janić (6), Stanković (6), Miljković (4), N. Kovacević (4), Podrascanin (6), Petković (2), Rosić (libero) oraz Terzić (1), Vujić (libero), Nikić (9), Rasić i Starović (5)

Bułgaria – Serbia 3:1
(29:27, 25:19, 21:25, 25:22)

Składy zespołów:
Bułgaria: W. Nikołow (13), Aleksiew (13), Todorow (8), Żekow (4), Kazijski (14), Josifow (13), W. Iwanow (libero) oraz G. Bratoew, Cwetanow (1), Sokołow (10), Srimow (1), Penczew i Boziłow (libero)
Serbia: Nikić (7), Stanković (10), Miljković (12), N. Kovacević (19), Podrascanin (7), Petković (3), Rosić (libero) oraz Terzić (1), Mitić, Janić (2), Rasić (2) i Starović (9)

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved