Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrea Anastasi: To nie będzie zwykłe granie

Andrea Anastasi: To nie będzie zwykłe granie

fot. archiwum

Ostatnia konferencja prasowa przed IX Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera potwierdziła, że wszyscy trenerzy jeszcze nie wiedzą, jakimi składami przyjdzie im grać w zbliżających się ME, a memoriał jest znakomitą okazją do przetestowania zawodników.

Krystyna Siejna (Pierwsza Wiceprezydent Katowic): – Myślę, że nasze kolejne spotkanie pokazuje, iż mamy kolejną ciekawą sportową ofertę dla kibiców siatkówki. Memoriał zawitał do Katowic. To będą trzy dni emocji i sześć bardzo interesujących meczów – będzie na pewno wspaniale.

Jerzy Mróz (Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera): – Było moim marzeniem, żeby rozegrać Memoriał w Katowicach. Ale moje marzeniem jest również odniesienie sukcesu – tak, jak reprezentacja Wagnera. Dziękuję władzom Katowic za pomoc w organizacji turnieju. Dziękuję również trenerom, że chcieli przyjechać na ten turniej. Myślę, że Hubertowi Wagnerowi to się należy. A kibice zobaczą na co stać naszą reprezentację przed zbliżającymi się ME.

Andrea Anastasi (Trener Reprezentacji Polski): – Dziękuję bardzo organizatorom za możliwość gry w tym turnieju. Hubert Wagner był najlepszym trenerem na świecie. Dlatego występ w zawodach ku czci tego wielkiego szkoleniowca – nie jest zwykłym graniem, sparowaniem. Chcę sprawdzić swoich chłopaków przed ME i dzięki temu, zobaczymy gdzie tak naprawdę jesteśmy.Vladimir Alekno (Trener Reprezentacji Rosji): – Będę oryginalny i wypowiem się po rosyjsku. Jestem bardzo wdzięczny organizatorom za zaproszenie. Będzie to bardzo ważny turniej, ponieważ to ostatni sprawdzian przed ME. Dziękuję.

Mauro Berutto (Trener Reprezentacji Włoch): – Dziękuję bardzo za zaproszenie. To jest najlepsza możliwość sprawdzenia zawodników przed ME. Grają silne drużyny – to jest bardzo wielka korzyść dla nas. Mamy mały problem z atakującymi. Trzech zawodników na tej pozycji i każdy na coś narzeka. Ale postaramy się doprowadzić ich do pełnej sprawności. Turniej upamiętniający wielkiego trenera – Huberta Wagnera – nie mogliśmy na niego nie przyjechać. Chcemy w ten sposób oddać również hołd Hubertowi Wagnerowi.

Jan Svoboda (Trener Reprezentacji Czech): – Jestem zadowolony, że wróciliśmy do Polski, żeby grać w kolejnym Memoriale. Dziękujemy bardzo za ponowne zaproszenie i czekam z niecierpliwością na pokazanie się polskiej publiczności. Ten turniej pomoże nam znaleźć odpowiedź na pytanie, czy jesteśmy gotowi na walkę z najlepszymi.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved