Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Wygrany sparing Farta z reprezentacją Algierii

Wygrany sparing Farta z reprezentacją Algierii

fot. archiwum

Bez Pierre`a Pujola, Adama Kamińskiego i Marcusa Nillsona w składzie, siatkarze Farta Kielce wygrali w środę w Sędziszowie swój pierwszy mecz sparingowy przed sezonem. Mecz był umówiony na cztery sety, ale Algierczycy zrezygnowali po trzech setach.

Pierwszy mecz sparingowy drużyna Farta Kielce pewnie wygrała w Sędziszowie z Reprezentacją Algierii (26. miejsce w rankingu FIVB), która w Polsce przygotowuje się do mistrzostw Afryki. Trener Grzegorz Wagner dał zagrać wszystkim zawodnikom, których ma do dyspozycji, oprócz Marcusa Nillsona, który z drużyną trenuje od kilku dni, Adama Kamińskiego i Pierre Pujola, którzy przebywają z reprezentacjami na zgrupowaniach.

Już w trakcie pierwszego seta boisko musiał opuścił Adrian Staszewski, który w walce o piłkę dostał cios łokciem od Sławomira Jungiewicza. Przyjmujący kieleckiego zespołu został odwieziony karetką do szpitala w Jędrzejowie na szycie poważnie rozciętego łuku brwiowego. Z dobrej strony pokazali się w meczu nowi zawodnicy kieleckiego zespołu. Przyjmujący Rafał Buszek z 11. punktami (10 atakiem na 15 prób, 1 blok) był najskuteczniejszym w drużynie trenera Wagnera. W bloku oprócz Miłosza Zniszczoła zagrali Grzegorz Kokociński i Rafał Sokołowski, a gdy do zespołu dołączy jeszcze Adam Kamiński to szykuje się duża rywalizacja na tej pozycji.

-Generalnie to co trenujemy czyli szybszą grę, to wychodziło nam w dzisiejszym meczu. Był to dopiero pierwszy sparing, taki przerywnik między ćwiczeniami, bo na treningach nawet nie gramy, tylko ćwiczymy siłę i wytrzymałość. Marcus Nilsson ma trochę zaległości treningowych i ma indywidualny tok przygotowań, ale w następnym turnieju już powinien zagrać- skomentował przygotowania swoich podopiecznych trener Grzegorz Wagner.Mecz trwał tylko trzy sety, choć przed zawodami trenerzy ustalili, że zagrają cztery bez względu na wynik, a może nawet pięć, ale po trzecim przegranym secie Algierczycy postanowili udać się do szatni. – Te nacje tak mają, że często zmieniają zdanie, mieliśmy z nimi zagrać jeszcze jeden sparing, ale teraz to już nieaktualne – tłumaczy lekko poirytowany trener Farta Kielce.

Siatkarze Farta zgrupowanie w Sędziszowie zakończą w piątek, potem mają wolny weekend i będą się przygotowywać do turnieju w Jaworznie (3-4 września), gdzie zagrają z gospodarzami, BBTS Bielsko-Biała i Jadarem Siedlce. Następnie 9 września w Pionkach zagrają z Politechniką Warszawską, 13 wezmą udział w Memoriale Arkadiusza Gołasia w Częstochowie, a w dniach 23-25 września zagrają w Memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie z Politechniką, ZAKSĄ Kędzierzyn i AZS Częstochowa.

autorem relacji jest Krzysztof Wilczek – Echo Dnia

Fart Kielce – Algieria 3:0
(25:22, 25:20, 25:16)

Składy zespołów:
Fart: Kozłowski (1), Kapfer (7), Staszewski (2), Zniszczoł (7), Kokociński (2), Jungiewicz (7), Żurek (libero) oraz Pawliński (4), Buszek (11), Król (2), Swaczyna (libero) i Sokołowski (1)
Algieria:
Mahmoudo (1), Messaoud, Belaid (3), Kessai (1), Kerboua (15), Azem (5), Mahdjoubi (libero)oraz Khernache (4), Zerrouki (4), Hassissene, Hachemi (3) i Oumessad (2)

źródło: echodnia.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved