Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Trzy polskie pary w turnieju głównym

WT Haga: Trzy polskie pary w turnieju głównym

fot. archiwum

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, złoci medaliści niedawno zakończonej Uniwersjady wygrali dzisiaj trzy spotkania kwalifikacyjne do turnieju World Tour i jutro wraz z dwójkami Fijałek/Prudel i Kantor/Łosiak zagrają w turnieju głównym zawodów w Hadze.

Polska dwójka po bardzo udanej Uniwersjadzie nie mogła liczyć na długi odpoczynek. Wczoraj w Hadze rozpoczął się męski turniej HP Beach Open. W dniu dzisiejszym pierwszy mecz rozegrali Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz – jedyna polska dwójka rozstawiona w kwalifikacjach. Para gospodarzy Bolsterlee/Lokerse nie sprawiła im wielu problemów. Polacy zwyciężyli w dwóch partiach, w każdej zaznaczając swoją znaczną przewagę.

Bardzo podobnie przebiegało spotkanie z grecką dwójką Kotsilianos/Zoupanis. Gra Polaków ponownie stała na wyższym poziomie, a cały mecz był trzy minuty dłuższy od poprzedniego. Praktycznie w żadnej z partii Grecy nie byli w stanie mocno zagrozić naszym reprezentantom.

Pojedynek o bezpośredni awans do jutrzejszych rozgrywek turnieju głównego przyniósł już dużo więcej emocji i kosztował naszych zawodników dużo więcej sił. Przegrana pierwsza odsłona meczu nie wpłynęła negatywnie na postawę Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza a wręcz przeciwnie. Do dalszej gry nasi siatkarze plażowi podeszli dużo bardziej skoncentrowani, dzięki czemu ich gra pozwoliła im najpierw zwyciężyć w drugim secie. To jeszcze bardziej podbudowało naszą dwójkę, która w tie-breaku spisywała się równie dobrze i tym samym zakończyła całe spotkanie wygraną i awansem do turnieju głównego.Jutro swój udział rozpocznie inny, najlepszy obecnie polski duet Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Świetnie spisujący się w tym sezonie Polacy rozstawieni są w tym turnieju z numerem pierwszym. Udział w turnieju głównym ma również zagwarantowany para Kantor/Łosiak, która podobnie, jak Fijałek/Prudel wyjdzie na boiska dopiero jutro.

Gunnarsson/Brinkborg – Kądzioła/Szałankiewicz 1:2
(21:17, 17:21, 11:15)

Kotsilianos/Zoupanis – Kądzioła/Szałankiewicz 0:2
(18:21, 17:21)

Bolsterlee/Lokerse – Kądzioła/Szałankiewicz 0:2
(16:21, 17:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved