Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gruszka: Szykuje się naprawdę bardzo ciekawy turniej

Piotr Gruszka: Szykuje się naprawdę bardzo ciekawy turniej

fot. archiwum

Polska, Włochy, Rosja i Czechy zagrają w tegorocznym Memoriale Wagnera - Szykuje się naprawdę bardzo ciekawy turniej, z którego można bardzo wiele wyciągnąć - mówił Piotr Gruszka, podkreślając wagę rywalizacja z tak mocnymi zespołami przed ME.

Po sparingowych spotkaniach z reprezentacją Francji, kolejnym etapem na drodze przygotowań biało-czerwonych, do wrześniowych mistrzostw Europy będzie Memoriał Wagnera. – Oczywiście ciężko trenujemy już od trzech tygodni w trybie ciągłym. Na pewno powoli schodzimy z obciążeń i czasowej ilości treningu, ale to już bardziej pod kątem mistrzostw Europy – mówił o kolejnych etapach przygotowań Piotr Gruszka, podkreślając jednak wagę mistrzostw Starego Kontynentu – Wiadomo, że to jest główny cel, ale już jakieś namiastki tego co się bezie działo powinny być widoczne. Sami jesteśmy ciekawi jak to będzie wyglądało, to nie będzie najwyższa forma, ale taka jaka powinna być na dwa tygodnie przed mistrzostwami Europy.

Poza podopiecznymi Andrea Anastasiego w tegorocznych rozgrywkach zagrają Włosi, Rosjanie i Czesi. – Przeciwnicy bardzo interesujący, także szykuje się naprawdę bardzo ciekawy turniej, z którego można bardzo wiele wyciągnąć właśnie przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. Mamy bardzo mocnych rywali i każdy cieszy się, że będzie mógł sparować z takimi zespołami, przed taką imprezą jak mistrzostwa Europy – zaznacza Piotr Gruszka, dodając jak istotnym elementem w kalendarzu reprezentacyjnym, na przestrzeni ostatnich lat stał się turniej poświęcony pamięci Huberta Jerzego Wagnera – Wiemy, ze Memoriał będzie super imprezą, bo tak było zawsze, dlatego cieszymy się, że możemy ten turniej zagrać w Polsce, przed polską publicznością.

Rozgrywany na dwa tygodnie przed startem mistrzostw Europy turniej, również dla pozostałych uczestników Memoriału Wagnera ma być istotnym elementem przygotowań do najważniejszych spotkań w sezonie. – To będzie bardzo ważny sprawdzian. Włosi bardzo szczegółowo analizują swoją grę, aby znaleźć najlepsze rozwiązania dla drużyny. Do zespołu po czteromiesięcznej rehabilitacji wrócił – i to z powodzeniem – Simone Parodi – mówił o przygotowaniach i podejściu reprezentacji Włoch, znany polskiej publiczności, obecnie trenujący AZS Olsztyn – Tomaso Totolo. Szkoleniowiec podkreślił również, że podobnie jak biało-czerwoni, Włosi mają za sobą mecze sparingowe. – Reprezentacja Włoch grała dwa towarzyskie mecze z Czechami, w których zaprezentowali się naprawdę nieźle i na pewno przyjadą do Katowic zagrać najlepiej, jak potrafią. Moim zdaniem ich główny cel na ten moment, to sprawdzenie skrzydłowych. Trener będzie szukał najkorzystniejszych rozwiązań na tej pozycji. Mają przecież Marlottiego, Parodiego, Kovara, Savaniego i muszą zobaczyć, jaka dwójka współpracuje najlepiej – dodaje trener, podkreślając, że nie wygrana w turnieju będzie celem Włochów – Mauro Berutto będzie zapewne mieszał w składzie zwłaszcza na tych pozycjach, dlatego dla nich ważniejsze od wygrania Memoriału będzie ustalenie najlepszej szóstki na Mistrzostwa Europy. To oczywiste, że w każdym pojedynku powalczą o zwycięstwo, bo ci chłopcy nie lubią przegrywać, ale głównym celem będzie znalezienie będących w najlepszej formie przyjmujących – zakończył Tomaso Totolo.źródło: fundacjawagnera.pl, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved