Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olieg Achrem: Puchar CEV to nie to samo

Olieg Achrem: Puchar CEV to nie to samo

fot. archiwum

Olieg Achrem na łamach najnowszego Przeglądu Sportowego opowiedział o celach Asseco Resovii Rzeszów na sezon 2011/2012, nominacji na kapitana zespołu oraz o ewentualnym powołaniu do reprezentacji Polski.

Po przyjęciu przez Oliega Achrema polskiego obywatelstwa wielu zastanawiało się nad tym czy zawodnik ten będzie chciał grać w reprezentacji Polski i czy dostanie do niej powołanie. Sam zainteresowany jednak dość obojętnie podchodzi do tego tematu. – Już raz wypowiedziałem swoją opinię na ten temat i nie chciałbym za każdym razem do tego wracać. Jeśli dostanę propozycję gry w reprezentacji Polski, to będzie dla mnie fajna sprawa. Z radością podejmę takie wyzwanie. Jeśli jednak nie będzie takiej opcji, świat się nie zawali. Nie wiem jaka jest polityka PZPS, czy nie zamierza na przykład stawiać na młodych zawodników, dlatego nie zaprzątam sobie głowy grą w reprezentacji – powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowych Achrem.

W poprzednim sezonie Asseco Resovia Rzeszów zdobyła brązowy medal w rozgrywkach PlusLigi. Co zespół z Podkarpacia chce osiągnąć tym razem? – Nie pamiętam już, kiedy miałem tak długi czas na odpoczynek. Mogłem w pełni wyleczyć kontuzję, po której nie ma już śladu. Po takiej przerwie człowiek czuje głód siatkówki. W tym sezonie chcę pokazać jeszcze lepszą grę i wreszcie osiągnąć sukces z drużyną. Jest to mój trzeci sezon w Polsce i teraz musimy w końcu coś wywalczyć. Chciałbym też, żebyśmy awansowali do Ligi Mistrzów, bo bardzo brakuje mi udziału w tych rozgrywkach. Puchar CEV to nie to samo – stwierdził Achrem, który został nominowany na kapitana swojej drużyny. – Trochę byłem nią zaskoczony, ale skoro trener tak zadecydował, zrobię wszystko, żeby nie zawieść jego zaufania. Postaram się pomóc Andrzejowi Kowalowi w zbudowaniu dobrej atmosfery w zespole. Funkcja kapitana nie jest mi obca, bo w reprezentacji Białorusi zostałem już nim w wieku 20 lat.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved