Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga – pomysł, który przyniesie pożytek polskiej siatkówce

Młoda Liga – pomysł, który przyniesie pożytek polskiej siatkówce

fot. archiwum

1 października rozpoczną się rozgrywki Młodej Ligi. Zdaniem byłego trenera męskiej reprezentacji Waldemara Wspaniałego jest to bardzo dobry pomysł, który z czasem "przyniesie dużo dobrego naszej siatkówce."

– Projekt Młodej Ligi rodził się „w bólach”, ale od samego początku go popierałem. Został skierowany do zawodników, którzy nie są jeszcze do końca przygotowani na grę w zawodowej lidze, ale dzięki temu mają szansę się rozwijać i prezentować swoje umiejętności – powiedział Waldemar Wspaniały.

W Młodej Lidze rywalizują zespoły, które występują w PlusLidze. Podstawowa zasada jest tu jednak taka, że zawodnicy nie mogą przekroczyć 23 lat. – Trudno mi na razie określić, jaki będzie poziom rozgrywek w nowym sezonie. W poprzednim od pierwszych spotkań było wiadomo, że Asseco Resovia zagra decydującą rolę. Myślę, że tradycyjnie mocne będą Resovia i PGE Skra Bełchatów. Grają tam chłopcy z reprezentacji juniorskich – ciekawi, perspektywiczni, którzy według mnie odgrywać będą wiodącą rolę – dodał Waldemar Wspaniały.

Po skończeniu wieku juniora wielu zawodników nie miało gdzie grać. Na kluby PlusLigi i I ligi byli za słabi. Często tacy gracze kończyli niejako z przymusu karierę sportową. Dlatego Młoda Liga umożliwia im kontynuowanie sportowej walki i rozwoju.– W siatkówce czasem tak jest, że jakiś zawodnik musi dłużej potrenować, żeby ujawniły się jego talent i możliwości. Trzeba na to poczekać nawet cztery czy pięć lat po skończeniu kategorii juniora – powiedział Waldemar Wspaniały. Podkreślił on, że dzięki Młodej Lidze „powiększy się rynek siatkarski w Polsce.”

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved