Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kontuzje w obozie Siódemki Legionovia

Kontuzje w obozie Siódemki Legionovia

fot. archiwum

Od blisko miesiąca legionowianki przygotowują się na własnych obiektach do sezonu ligowego Szkoleniowiec beniaminka I ligi kobiet, Wojciech Lalek zadowolony jest ze swoich zawodniczek, ale okazuje się, że klub zmaga się też ze swoimi problemami...

Siódemka Legionovia, bo pod taką nazwą przystąpi do rozgrywek I ligi kobiet zespół z Legionowa po sezonie nieobecności w gronie pierwszoligowców, ponownie zagości na boiskach zaplecza ekstraklasy. Działacze klubu otwarcie przyznają, że plany na ten sezon mają bardzo ambitne – chcą wywalczyć awans do PlusLigi Kobiet. W osiągnięciu tego celu pomóc mają cztery nowe zawodniczki, Jolanta Studzienna, Justyna Łunkiewicz, Ilona Gierak i pozyskana kilka dni temu Iga Chojnacka.

Siódemka jako jeden z pierwszych zespołów I ligi kobiet rozpoczęła przygotowania do sezonu. Od 8 sierpnia do drużyny Wojciecha Lalka dołączyło kilka kadrowiczek, które pod uwagę w ustalaniu składu na mistrzostwa Europy bierze Alojzy Świderek. – Jestem bardzo zadowolony z obecności tych dziewczyn w Legionowie. Wspólne treningi z kadrowiczkami ma duży wpływ ma moje zawodniczki, które na zajęciach wykazują jeszcze większe zaangażowanie – cieszy się szkoleniowiec Siódemki Legionovia.

W przygotowaniach zespołu nie uczestniczy Jolanta Studzienna. Środkowa beniaminka I ligi przechodzi rehabilitację po zabiegu i sztab szkoleniowy zdecydował się przekazać zawodniczce indywidualny program treningowy. W tym tygodniu z Uniwersjady wróciła Katarzyna Jóźwicka, która w Chinach wraz z reprezentacją Polski wywalczyła 5. miejsce. – Kasia z Chin wróciła z urazem kolana. Nie wiemy do końca co jej dolega. Wstępnie podejrzewamy, że ma problem z łąkotką, dlatego być może potrzebny będzie zabieg – wyjaśnia trener Lalek.Nie jest to jedyne zmartwienie szkoleniowca, bo w ostatnich dniach z treningów „wypadła" Ilona Gierak, która podczas ostatnich treningów zaczęła narzekać na ból kolana. – Ilona jest w trakcie badań, na razie zwolniliśmy ją z treningów. Mam nadzieję, że nie jest to nic poważnego – kończy rozmowę ze Strefą Siatkówki Wojciech Lalek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved