Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Władimir Alekno: Wykonaliśmy połowę zadania

Władimir Alekno: Wykonaliśmy połowę zadania

fot. archiwum

Rosjanie wygrali turniej finałowy Ligi Światowej 2011. Polska była trzecia. - To już historia, po tym sukcesie nie bujamy w obłokach. W międzynarodowej siatkówce wszystko co najważniejsze dopiero się zaczyna - mówi trener reprezentacji Rosji, Władimir Alekno.

Już w najbliższy piątek rozpocznie się IX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który będzie sprawdzianem umiejętności czwórki drużyn przed mistrzostwami Europy. W katowickim "Spodku" zagrają Czesi, Polacy, Rosjanie i Włosi.

Wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Hala czeka na ekipy i kibiców. Zakończyła się sprzedaż biletów w internecie. Wejściówki można teraz nabywać w kasach "Spodka" oraz w innych miejscach sprzedaży w Katowicach i innych miastach górnośląskiego regionu – powiedział dyrektor memoriału, Jerzy Mróz.

Reprezentacja Polski przebywa na zgrupowaniu w Spale. Do Katowic pojedzie w środę po drugim treningu, a w czwartek będzie miała dwa razy zajęcia na miejscu rywalizacji.Tymczasem Rosjanie mają za sobą zgrupowanie w Anapie. – W Memoriale Wagnera nie zamierzamy oczywiście z nikim przegrywać. Jednak obecnie gra mojej drużyny interesuje mnie bardziej niż sam rezultat. Chcę wypróbować różne warianty taktyczne i zobaczyć w akcji jak najwięcej zawodników. Możliwości do takich działań zostało niewiele. Poza Memoriałem Wagnera będziemy mieli jeszcze jeden mecz kontrolny w Czechach, dokąd udamy się 5 września. Spotkamy się z kimś ze współgospodarzy mistrzostw Europy – mówi trener reprezentacji Rosji, Władimir Alekno.

Rosja 10 lipca wygrała w Polsce finałowy turniej Ligi Światowej. – Woda sodowa po tym sukcesie nie uderzyła nam do głowy. Wszyscy doskonale rozumieją, że wykonaliśmy połowę zadania. Teraz trzeba pokazać, że nasz sukces nad Brazylią nie był dziełem przypadku. Przed nami mistrzostwa Europy, potem będzie Puchar Świata. Wszystko co najważniejsze w tegorocznej siatkówce dopiero zaczyna się – powiedział rosyjski szkoleniowiec.

Trener Rosjan jest zadowolony z treningów na zgrupowaniu w Anapie. – Efekty naszej pracy sprawdzimy w Katowicach. Do Polski polecimy w środę. Na czym będziemy koncentrować się na treningach przed mistrzostwami Europy? To będzie zależeć od tego, co reprezentacja pokaże w memoriale – dodał.

Czesi będą jednym z rywali Rosji w fazie grupowej mistrzostw Europy. – Szanujemy każdego rywala – powiedział Alekno. – Do wszystkich pojedynków przystąpimy maksymalnie skoncentrowani i przygotowani na 100 procent. O meczach finałowych mistrzostw czy nawet półfinale nikt w kadrze nie myśli. Zapowiada się bardzo trudny turniej. Jeden nieudany mecz może okazać się katastrofą.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved