Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Trzecie i czwarte miejsce poznańskich siatkarek w Cottbus

Trzecie i czwarte miejsce poznańskich siatkarek w Cottbus

Zespoły kadetek i młodziczek ZSMS FKS Poznań wzięły udział w międzynarodowym turnieju siatkarskim w niemieckim Cottbus. Turniej w Niemczech był pierwszą okazją do ogrania dla połączonych zespołów UKS ZSMS Poznań i FKS Poznań.

Zespół kadetek ZSMS FKS Poznań w pierwszej rundzie eliminacyjnej trafił do grupy z drużynami VC Luckenwalder, Energie I Cottbus i TSV Rudov. Wszystkie trzy pojedynki grupowe zakończyły się wygranymi poznanianek po 2:0. W drugiej rundzie eliminacyjnej, do której zaliczono wynik spotkania z TSV Rudov, ZSMS FKS rywalizował z Einheit Zepernick i drugim zespołem Energie Cottbus. Oba pojedynki wygrały Polki, a na uwagę zasługuje fakt, że w żadnym z czterech wygranych setów, przeciwniczki siatkarek ze stolicy Wielkopolski nie zdobyły więcej niż 8 punktów.

Pierwszy i ostatni przegrany set w zawodach przytrafił się polskiej drużynie dopiero w spotkaniu półfinałowym z Energie Cottbus. Pierwszego seta poznanianki wygrały do 22. W drugim przy stanie 9:10 pojawił się kryzys, którego nie udało się pokonać do końca seta. Porażka do 14 spowodowała, że to zespół gospodarzy zagrał w finale imprezy, a ZSMS FKS musiał rywalizować w meczu o trzecie miejsce. Tutaj ponownie rywalem był TSV Rudov i kolejny raz młode zawodniczki z Poznania odniosły pewne zwycięstwo.

Z występu swoich podopiecznych zadowolony był trener Marek Tuszyński.Trudno, aby w tym momencie przygotowań nasz zespół prezentował optymalną formę. Jesteśmy po pierwszym obozie, przed nami kolejny. Turniej traktowaliśmy jako okazję do ogrania dla zespołu, który udało się skompletować dopiero pod koniec czerwca. Z każdym meczem graliśmy coraz lepiej. Mimo kryzysu w meczu z Energie Cottbus, jestem zadowolony z gry całego zespołu. Nie byliśmy nastawieni na wynik w tym turnieju, a mimo to udało się wywalczyć wysokie trzecie miejsce. To dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem ligowym. Cieszy również opinia niemieckich trenerów, którzy stwierdzili, że mamy zespół z dużym potencjałem – powiedział trener kadetek ZSMS FKS Poznań.

W turnieju wziął udział również zespół młodziczek ZSMS FKS Poznań. Dla niektórych zawodniczek był to pierwszy taki turniej w swojej przygodzie z siatkówką. Również po raz pierwszy zawodniczki zagrały w nowym składzie i w nowym ustawieniu. Podobnie jak w przypadku kadetek, zadaniem młodziczek było ogranie przed zbliżającym się sezonem. Drużyna prowadzona przez trenera Marka Blaszkę wygrała dwa mecze, a w sześciu była równorzędnym partnerem dla przeciwników.

W pierwszym meczu praktycznie ustawialiśmy zespół na boisku. Dziewczyny chcą pracować i mają wiele zapału do gry. To jest budujące i daje nadzieję na przyszłość, bo potencjał w tej drużynie jest. Wszystko będzie zależało od treningów i zaangażowania dziewczyn – powiedział trener Marek Blaszka. Zespół młodziczek ZSMS FKS Poznań został sklasyfikowany podczas turnieju w Cottbus na czwartym miejscu.

źródło: fkspoznan.pl, inf. własna