Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Perihan Eldeeb – kadetka grająca w kefiji

Perihan Eldeeb – kadetka grająca w kefiji

fot. archiwum

Niespełna 16-letnia reprezentantka Egiptu, libero Perihan Eldeeb była jedyną zawodniczką, która podczas mistrzostw świata kadetek w Turcji grała w kefiji - tradycyjnym arabskim nakryciu głowy. Jak sama mówi, nie przeszkadza jej to w grze.

Gra w kefiji w niczym mi nie przeszkadza. To mój styl ubioru i będę tak grała pomimo wszelkich przeciwności. Na razie jednak, nie miałam z tego tytułu żadnych problemów – mówi jedna z kluczowych zawodniczek egipskiej drużyny. – Po raz pierwszy uczestniczę w tak dużej, międzynarodowej imprezie. Trochę się obawiałam, że będą problemy z grą w kefiji na głowie. Na szczęście nic takiego w Turcji nie miało miejsca.

Rozpoczęłam grę w siatkówkę bardzo wcześnie. Już w wieku czterech lat odbijałam piłkę. Wszyscy w mojej rodzinie, poza mamą, grali lub grają w siatkówkę – mówi najniższa w reprezentacji Egiptu siatkarka, która mierzy zaledwie 161 cm. – Chcę grać w moim kraju. Nie planuję wyjazdu z Egiptu – dodaje.

Egipcjanki zakończyły udział w mistrzostwach świata kadetek na 14. pozycji. W pierwszych trzech spotkaniach turnieju, Perihan Eldeeb zanotowała na swoim koncie 63 idealne przyjęcia, dzięki czemu w I rundzie mistrzostw została sklasyfikowana na siódmym miejscu w tym elemencie gry.źródło: cavb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved