Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Patryk Ośmieła i Dawid Konarski wygrali turniej w Sulnówku

Patryk Ośmieła i Dawid Konarski wygrali turniej w Sulnówku

W minioną sobotę i niedzielę w kujawsko-pomorskim Sulnówku rozgrywany był XI Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Świecia i Nagrodę Mondi. Zawody zakończyły się zwycięstwem pary Patryk Ośmieła / Dawid Konarski.

W tegorocznej edycji turnieju zagrało tylko 11 drużyn. W sobotę odbyły się eliminacje, które wyłoniły siedmiu finalistów. Ósmym została para, która w tym roku zdobyła Grand Prix Świecia, czyli Patryk Ośmieła / Dawid Konarski.

I to właśnie świecki duet okazał się najlepszy, chociaż droga do zwycięstwa była bardzo trudna. Większość spotkań Ośmieła / Konarski rozstrzygali dopiero w tie-breakach. Najwięcej sił świecianie stracili w półfinale, w którym zmierzyli się z Tomaszem Wołoszukiem i Piotrem Ilewiczem. W finale spotkali się z olsztynianami – Bartoszem Mariańskim i Maciejem Budzińskim.

Tuż przed rozpoczęciem decydującego pojedynku turnieju, urazu doznał Patryk Ośmieła. Przezwyciężył jednak ból i zagrał. Ośmieła / Konarski wygrali pierwszego seta na przewagi 27:25. W drugim lepsi byli siatkarze z Olsztyna (21:15). Tie-break do połowy był wyrównany, potem górą byli świecianie. Ostatecznie wygrali oni 15:11, a cały finał 2:1. Patryk Ośmieła i Dawid Konarski po raz drugi w historii tryumfowali w tym turnieju.

W meczu o trzecie miejsce Tomasz Wołoszuk / Piotr Ilewicz pokonali bydgoską parę Dariusz Bonisławski / Rafał Szopiński 2:0.

źródło: pomorska.pl