Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Maria Borisenko: Koncentrujemy się na ustawieniu bloku

Maria Borisenko: Koncentrujemy się na ustawieniu bloku

fot. archiwum

Już jutro Rosjanki rozpoczną zmagania w turnieju finałowym World Grand Prix w Makau. - Chcemy zająć pierwsze miejsce. Koncentrujemy na tych zawodach. O mistrzostwach Europy nie myślimy - powiedziała kapitan reprezentacji Rosji, Maria Borisenko.

W pierwszej fazie turnieju finałowego WGP, Rosjanki zmierzą się w grupie A z Tajlandią, Chinami oraz Serbią. – Naszymi atutami są znakomite zawodniczki, takie jak Jekatierina Gamowa i Natalia Gonczarowa. One znakomicie blokują i potrafią uderzyć z dalekiego od ideału rozegrania poprzedzonego złym przyjęciem. Japonia czy Niemcy tak grać nie mogą. Ich atakujące muszą otrzymać bardzo dobre piłki – w odpowiednie tempo i na właściwej wysokości. U nas takiego problemu nie ma. Z niezbyt dobrej piłki potrafi uderzyć również Machno czy Koszeliewa, której tutaj nie ma – powiedziała Maria Borisenko.

Rosyjska siatkarka podkreśliła wielką rolę rosyjskiego bloku. – Mówiąc obrazowo robimy wszystko, żeby nasza ofensywna akcja zaczęła się wtedy, kiedy piłka jest po stronie przeciwniczek. Koncentrujemy się na ustawieniu bloku – dodała.

Borisenko dodała również, że drużyna jeszcze nie myśli o mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną na przełomie września i października. – Obecnie gramy w Azji i koncentrujemy się na turnieju finałowym World Grand Prix, który chcemy wygrać.źródło: plusligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved