Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kubanka w Pałacu Bydgoszcz

Kubanka w Pałacu Bydgoszcz

fot. archiwum

Zmiany w szeregach bydgoskiego Pałacu. W zespole znad Brdy zamiast Agaty Karczmarzewskiej-Pury wystąpi Kubanka Maybelis Martinze Adlum. Powodem zakontraktowania nowej zawodniczki jest ciąża polskiej siatkarki.

Agata Karczmarzewska-Pura przez dwa ostatnie sezony występowała w klubie z Dąbrowy Górniczej. Nadchodzące rozgrywki miała rozpocząć w Pałacu Bydgoszcz jako atakująca lub przyjmująca. Pochodząca z Rzeszowa siatkarka nie rozpoczęła jednak zajęć z nowym klubem, ponieważ okazało się, że jest w ciąży.

Poszukiwania nowej siatkarki zakończyły się zaproszeniem na testy Maybelis Martinze Aldum. Zawodniczka ta na swoim koncie ma brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Grająca wówczas na pozycji libero siatkarka rok temu znalazła się w szeregach TPS-u Rumia. Klub z Pomorza ponownie znalazł się na zapleczu ekstraklasy, a część zawodniczek zdecydowało się na zmianę barw. Tym samym Martinez w Bydgoszczy występowała będzie z Natalią Ziemcową, z którą grała w zespole beniaminka ubiegłego sezonu PlusLigi Kobiet.

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved